בריאות הנפש

אציטלופרם

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

אציטאלופרם היא תרופה נוגדת דיכאון מקבוצת מעכבי ספיגת סרטונין בררניים המשמשת לטיפול בדיכאון, בהפרעות חרדה כלליות, הפרעה חרדתית חברתית או הפרעות פניקה. אסציטאלופרם ניתנת במנות של 10 מיליגרם ליום עד עשרים מיליגרם ליום. עבור מובגרים עם בעיות במערכת העיכול הכמות המקסימלית ליום היא 10 מליגרם ליום.

אציטאלופרם מעלה את ריכוז הסרטונין בסינפס על ידי חסימה הספיגה שלו בחיבור הבין עצבי. תופעות לוואי של התרופה כוללים: אינסומניה,שלשול, יובש בפה, ישנוניות, בחילות, הזעות, עצירות ועייפות. שימוש יתר בתרופה גורם עלול להתבטא בחרדה ועליית קצת הלב.

עלייה בטונוב השרירים ,קלונוסים תוארו גם במקרים מסויימים של העמסת יתר של התרופה. אציטאלופרם לא מיוחס לעליית משקל משמעותית ויותר מכך אף משמשת לטיפול בהרודת משקל בחולים המטופלים בהפרעות אכילה המקושרים להשמנה.

הפסקת התרופה צריכה לעשות בשלבים ולא בצורה חדה שעלולה להוביל לסימפטומים של בחילה, דיכאון אקוטי, ועצבנות.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!