אשפוז מלא

אשפוז מלא קיימים רגעים בהם אדם הופך להיות כה חולה נפשית, עד שהוא נמצא בסיכון לפגיעה בעצמו או באחרים, ואשפוז פסיכיאטרי הוא מטרה הכרחית, למרות שהחולה אינו מעוניין להיכנס לבית חולים.

בעוד שתמיד עדיף לבקש עזרה מרצון, אם בכלל מצב זה אפשרי, ההחלטה על אשפוז פסיכיאטרי יעילה יותר כשהיא מתקבלת על ידי המשפחה או אדם קרוב לחולה, מתוך הבנה שאשפוז מלא יעניק לו את הטיפול לו הוא זקוק.

עם קבלת החלטה זו, בני המשפחה מבקשים להעניק לאדם האהוב את האיכות הגבוהה ביותר הזמינה של טיפול. המחלקה הפסיכיאטרית בבית החולים כוללת סביבה תומכת המעניקה ריפוי מתוך כבוד ומותאמת היטב לצרכי המטופל.

שירותי המחלקה הם מגוונים ומתאימים למבוגרים בכל הגילים, עד שניתן לשחררו בבטחה ולעבור למרכז שיקום טרם השיבה לתפקוד מוצלח בבית ובקהילה.

שירותי בריאות נפש באשפוז מלא

כל מטופל זוכה להשגחת פסיכיאטר מטפל וצוות טיפול מלא, האחראי לביצוע תוכנית הטיפול בתוך המחלקה עד לשחרורו, כולל שירותי אשפוז ומשאבי טיפול בקהילה. תוכנית הטיפול ממוקדת ואינטנסיבית בהתאם למחלה הפסיכיאטרית.

השירותים הניתנים במחלקה פסיכיאטרית במהלך האשפוז מבוססים על מגוון שיטות טיפול הכוללות:

  • התערבות במשבר וטיפול עד לייצוב התסמינים.
  • טיפול בינאישי.
  • טיפול פעיל.
  • טיפול התנהגותי אישי.
  • טיפול בנזעי חשמל.
  • טיפול קוגניטיבי התנהגותי.
  • טיפול פסיכולוגי קבוצתי.
  • פיקוח על צריכת התרופות.
  • ייעוץ פסיכיאטרי.

בנוסף, מתמקדים השירותים בהיבטים הבאים:

הערכה מקיפההכוללת את הצורך לאשפז את החולה לטווח הקצר או הארוך, וקביעת תכנית טיפול במגוון נרחב של תסמינים ומצבים פסיכיאטרים, עד השיבה לבית ולקהילה.

טיפול פסיכיאטרי מקיף – למצבים כגון הפרעות מצב רוח וחרדה, וכל סוגי המחלות הפסיכיאטריות.

פיקוח רפואי על התמכרויות – המחלקה הפסיכיאטרית מאוישת על ידי פסיכיאטר, צוות סיעודי מיומן, מומחים בטיפול במחלות נפשיות, יועצי התמכרות ועובדים סוציאליים, המציעים שירותי טיפול, גמילה ושיקום.

טיפול במחלות נפשיות כפולות – כגון בעיית התמכרות הנובעת מבעיה פסיכיאטרית ראשונית.

במהלך האשפוז במחלקה הפסיכיאטרית, החולים מקבלים גישה למגוון נרחב של שירותים רפואיים בהתאם לצורך, כגון שירותי מעבדה, או הדמית טיפול פסטורלי.

שירותי הערכת חירום

אשפוז פסיכיאטרי נקבע במצב חירום, כשאדם הסובל ממחלה נפשית זקוק לטיפול חירום אינטנסיבי מיידי. שירותים אלו כוללים:

חוות דעת פסיכיאטריתהקובעת תוכנית טיפול למצבי משבר, ייצוב התנהגותי במצב חירום, טיפול תרופתי והתבוננות קצרה. צוות הטיפול כולל את הפסיכיאטר ויועצי משבר מיומנים.

טיפול אקוטי – נקבע למצב התעללות נפשית וכולל שירותים חברתיים אינטנסיביים, והתערבות לבעיות פסיכו סוציאליות, במקביל להצמדה למגוון נרחב של מטפלים קליניים וחברתיים. הטיפול מתבצע במהירות וביעילות וכולל אבחנת מחלה נפשית כפולה, פסיכיאטריה גריאטרית, פסיכיאטריה כללית ושירותי טיפול בהתמכרות לסמים ואלכוהול.

שירותי פסיכיאטריה למבוגרים

התמודדות עם הפרעות נפשיות כגון חרדה או דיכאון מפריעה ליכולת לחיות חיים מלאים ומאושרים. אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש המומחים בשירותים פסיכיאטריים למבוגרים, מספקים הקלה מהתסמינים.

שירותי אשפוז פסיכיאטרי מציעים הערכות וטיפול פסיכיאטרי פסיכו סוציאלי. הטיפול עשוי לכלול טיפול פרטני, קבוצות פסיכותרפיה וטיפול תרופתי. התוכנית מבוצעת על ידי פסיכיאטר ופסיכולוג המספקים לחולים את הטיפולים העדכניים למגוון נרחב של הפרעות פסיכיאטריות.

Picture of סיוום חאייק
סיוום חאייק

עובדת סוציאלית קלינית, טיפול רגשי במתבגרים ומבוגרים. הורים ומתבגרים, הדרכות הורים וטיפולים דיאדיים. יסיון רב בתחום בריאות הנפש ושיקום, ליווי משפחות ויחידים. קליניקה במרכז תל אביב ובצפון הישן תל אביב, מקבלת גם בזום