גישור גירושין

גישור גירושיןהליך הגירושים הוא זמן שמלווה לעיתים בתחושות של חרדה, חוסר ודאות ולחץ רב עבור כל המעורבים. בנוסף להתמודדות עם הקושי הרגשי שבגירושים קיימים תהליכים רבים שצריך לעשות ועניינים להסדיר כגון: מזונות, החזקה על הילדים וחלוקת רכוש.

לצערנו, גירושים רבים נפרשים על פני שנים ארוכות של מאמבקים משפטיים ועימותים בין בני הזוג, דבר הגורם מתח וכאב מיותר הן לבני הזוג והן לילדים- אם יש.

זוגות רבים מעוניינים לעבור את הליך הגירושין בצורה רגועה ככל הניתן ועם פגיעה מינימלית בכל המעורבים – גישור גירושין יכול לסייע רבות בסיום מהיר ורגוע של חיי הנישואין.

מהו מגשר לגירושין?

גישור גירושין הוא הליך שמיועד לסייע לבני הזוג לסיים את הנישואין בדרכי נועם ונימוס, לקבל החלטות משותפות בנוגע לעתיד ולהגיע לתנאי גירושים שמתאימים לכל הצדדים.

במהלך הגישור יפגשו בני הזוג בשטח ניטרלי מבחינה רגשית והמגרש יכוון את בני הזוג להגיע להחלטות שקולות ומפשרות.

בתהליך הגישור מתאפשרת תקשורת הגיונית ונטולת כעסים שתורמת רבות לקבל החלטות הנוגעות לכל הנושאים החשובים, תוך ניהול משא ומתן רגוע וקבלת החלטות שמרצות את שני הצדדים.

מגשר הוא איש מקצוע מתחום הסוציולוגיה, פסיכולוגיה או עורך דין, בעל ידע והכשרה מתאימה לטיפול בגירושין.

מה מייחד את הליך גישור לגירושין?

במהלך הגישור לגירושין מושם דגש על העתיד, ולא על העבר. אין אשם ואין מאשים.

כאשר מדובר בגירושים שבהם מעורבים ילדים, אחת המטרות העיקריות של הגישור הוא הגדרה מחדש של מערכת היחסים בין בני הזוג, מבני זוג נאהבים להורים. תהליך זה חשוב על מנת להבטיח כי בני הזוג יוכלו להמשיך לתפקד כהורים טובים לילדיהם על אף הפרידה.

גם לאחר הגירושים, הגישור יכול להיות כלי שימושי לפישור חילוקי דעות הנוגעות לחינוך הילדים ויכול לעזור לקבל החלטות משותפות גם בשלבים מאוחרים יותר לאחר הגירושים.

כיום נהוג לכלול בהסכם הגירושין סעיף המחייב את בני הזוג לפנות לגישור במקרה ויעלו חילוקי דעות באשר להחלטות חשובות בחיי בני הזוג או הילדים.

יתרונות תהליך גישור בעת פרידה:

  • גישור גירושין מסייע להתמודדות ומניעה של תחושת תסכול, כעס ועוינות בין הצדדים.
  • התהליך מסייע לבנות קשר חדש בין בני הזוג שעליו יוכלו לבסס את ההורות המשותפת.
  • הגישור מסייע להורים להראות לילדיהם כי הם שותפים על אף הפרידה, דבר המקל רבות על התמודדות הילדים.
  • גישור מגביר את הסיכויים לשמירה הדדית על תנאי הסכם הגירושין.
  • תהליך גישור גירושין לרוב חוסך לבני הזוג כסף וזמן רב.

באילו מקרים גישור לגירושין מתאים?

גישור לגירושין יכול להוות דרך טובה במקרים רבים – בראש ובראשונה בעת גירושין של בני זוג נשואים עם ילדים אולם הליך זה טוב גם במקרים של גירושין כאשר אין ילדים, בפרידה של בני זוג לא נשואים או בני זוג מאותו מין ובכל מצב כאשר נוצר הצורך לנתק קשר זוגי ארוך.

הסכם הגירושין הנו מסמך משפטי שמקבל תוקף של פסק דין לאחר אישורו בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני (הממונה בלבדית על מתן הגט), לאחר שהושג הסכם באמצעות המגשר.

פנו אלינו להתייעצות ללא התחייבות עם מגשר גירושין מנוסה

Picture of סיוום חאייק
סיוום חאייק

עובדת סוציאלית קלינית, טיפול רגשי במתבגרים ומבוגרים. הורים ומתבגרים, הדרכות הורים וטיפולים דיאדיים. יסיון רב בתחום בריאות הנפש ושיקום, ליווי משפחות ויחידים. קליניקה במרכז תל אביב ובצפון הישן תל אביב, מקבלת גם בזום