מענה – היחידה לבריאות הנפש

ההתמודדות של קרובי המשפחה והחברים במהלך אשפוז פסיכיאטרי

ההתמודדות של קרובי המשפחה והחברים במהלך אשפוז פסיכיאטריקבלתו של אדם לאשפוז במחלקה פסיכיאטרית עשויה להוביל לרגשות קשים של פחד וחרדה גם בקרב קרובי משפחתו וחבריו הקרובים.

סביר להניח שהקרוב שאושפז עבר לפני כן תקופה קשה וסבל ממצוקה רבה והקרובים לו בוודאי דאגו לו וחששו שהוא עלול לגרום נזק לעצמו או לאחרים.

אם קרוב משפחה או חבר קרוב שלכם אושפז במחלקה פסיכיאטרית, בוודאי תהיתם מה ניתן לעשות על מנת לסייע לו. אולם, לצד הרצון לסייע לקרוב המאושפז בהתמודדות עם האשפוז, גם עליכם עוברת תקופה לא פשוטה וגם אתם מתמודדים עם קשיים שונים וזקוקים למידע וסיוע.

סיוע לקרוב במהלך האשפוז

התמיכה שלכם חשובה לקרוב, גם בחיי היומיום וגם במהלך האשפוז. בתור אנשים קרובים ומוכרים לו, תוכלו לעמוד איתו בקשר סדיר, באמצעות שיחות טלפון וביקורים, ולהזכיר לו שהיו זמנים שבהם הוא התמודד עם הקשיים שלו ונהנה מהחיים. אתה יכול לספק קשר חשוב לעולם החיצוני, באמצעות שיחות טלפון סדירות וביקורים.

דאגה לצרכים האישיים שלכם ושמירה על ביטחון אישי

כיום, לאחר מחקרים רבים שבוצעו בתחום, ידוע כי לא קיים קשר סיבתי ישיר בין הפרעות נפשיות לבין נטייה לנהוג באלימות. למעשה, רובם המכריע של הלוקים בנפשם אינם בעלי נטייה לאלימות. אולם, כאשר תסמיני המחלה מחמירים ואדם עובר התקף פסיכוטי, הוא עלול לעיתים להוות סכנה, לא רק לעצמו, אלא גם לאחרים.

אם אתם קרובי משפחה או חברים קרובים של אדם הלוקה בנפשו, אשר גילה נטייה לאלימות, ייתכן שאתם נאלצים להתמודד עם התנהגות אלימה ואיומים מצידו, לעיתים עד כדי חשש לביטחונכם וביטחונם של אחרים המתגוררים עמכם. על כן, כאשר אותו קרוב מאושפז במחלקה פסיכיאטרית, מומלץ כי תתייעצו עם העובד הסוציאלי של המחלקה ותבררו כיצד ניתן לטפל בנושא זה, טרם השחרור מהאשפוז.

בנוסף, ייתכן שכדאי לכם לשקול להעלות את חששותיכם על הכתב הממוען לבית החולים. העלאת הנושא תאפשר, לאחר השחרור מהאשפוז, לוודא שהקרוב ממשיך בתוכנית הטיפול שלו, הכוללת טיפול תרופתי וביקורים סדירים אצל פסיכיאטר ופסיכולוג ואף לקשר אותו, במידת הצורך, עם גורמים המספקים פתרונות דיור לאנשים הסובלים מהפרעות נפשיות.

קבלת סיוע

Exit mobile version