בריאות הנפש

טיפול זוגי או טיפול אישי עם פסיכולוג?

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

מתלבטים איזה מבין האפשרויות תהיה נכונה לכם? חשוב מאוד שתדעו אל מי לפנות על מנת לקבל את הטיפול הטוב ביותר. הרי לא פעם תמצאו אתכם בנקודת מפנה שמחייבת אתכם לקבל עזרה של איש מקצוע. לעיתים הידע שיש לכם לא יהיה מספיק בשביל שתוכלו להביא אתכם אל דרך המלך. במאמר הבא נסביר לכם מתי יהיה עליכם לפנות לטיפול אישי עם פסיכולוג ומתי יהיה עליכם לקבל טיפול זוגי. כל אחת מהבחירות האלה יכולה לקדם אתכם אל עבר השגת המטרה הסופית. המטרה הסופית תהיה למקסם את החיים ולהסתכל תמיד על הדברים החיוביים.

 

האם מדובר על קושי אישי או משותף?

בתור אלה שמכירים את הקושי בצורה הכי טובה, תוכלו להבין מה גורם לו. ישנם קשיים שהם קשיים אישיים כאלה שרק אתם יכולים לתקן אותם בעצמכם. בחלק מהמקרים הקושי הוא קושי משותף שקשור אליכם עם בן או בת הזוג. במקרה של קושי אישי, אין סיבה שתלכו לטיפול זוגי שלא יקדם אתכם להשגת המטרה. במקרה של בעיה זוגית כמובן שיהיה עליכם לפנות לאיש מקצוע שיקבל אתכם כזוג. נדגיש כי כל בחירה שתעשו לא מחייבת אתכם להמשיך לדבוק בה לאורך זמן.

 

ניתן לשלב בין הטיפול האלה

יש כאלה שרואים את הטיפול האישי אצל פסיכולוג ואת הטיפול הזוגי כדברים שונים. אך בפועל מדובר על דברים דומים מאוד כאלה שיכולים להתכתב גם ביחד. לעיתים על מנת שיהיה אפשר להוציא את המקסימום מטיפול אחד יהיה צורך לבצע טיפול שני. השאיפה היא כמובן להביא אתכם למקום שבו תכירו את הבעיות ותוכלו להתמודד איתם. אין סיבה להיות מקובעים רק על שיטת טיפול אחת כל עוד ישנה אפשרות טובה יותר. אחרי שיחה קצרה עם פסיכולוג תהיה לכם אפשרות לדעת מהו הצעד שיהיה הכי נכון עבורכם. צעד שיאפשר לכם להשאיר את כל הבעיות מאחור.

 

מתי צריך ללכת לפסיכולוג?

יש כאלה שרואים את הפסיכולוג בתור איש מקצוע שמוטב שלא להגיע אליו. אך למען האמת נכון להיום כמעט כולם צריכים להגיע בתדירות כזאת או אחרת לביקור אצל פסיכולוג. מדובר על איש מקצוע שאמור להפוך את החיים שלכם לכאלה שהם יותר מתונים. הוא ישים זרקור בוהק על כל הדברים שאותם אתם עושים בצורה שגויה. מצד שני הוא יחמיא לכם על דברים שאתם עושים אותם בצורה נכונה. פנייה אל פסיכולוג בזמן עשויה למנוע מכם לא מעט אי נעימויות לאורך הדרך.

 

מתי צריך ללכת לטיפול זוגי?

גם טיפול זוגי נתפס בעיניי רבים כהודאה על חולשה או על פירוק היחסים. אך למען האמת מדובר על טיפול שיכול לחזק את הזוגיות ולא להפך. כל עוד מתייחסים לטיפול בצורה הנכונה אין סיבה שלא תמקסמו אותו. פתאום תוכלו לראות מה כל אחד מבני הזוג חושב האחד על השנייה. דברים שלא היו נאמרים לעולם, יכולים להיאמר דווקא במקום הספציפי הזה. אתם רק צריכים להרגיש מספיק בטוחים בעצמכם ללכת על האפשרות הזאת. לרוב הולכים לטיפולים זוגיים כאשר משהו מפריע לזוגיות להתרומם כלפי מעלה. אם מרגישים כי הזוגיות לא באמת מממשת את הפוטנציאל הטמון בה.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!