טיפול מיני – סרוגייט

טיפול מיני מיועד לנשים ולגברים, הסובלים מהפרעות בתפקוד המיני על רקע גופני או על רקע פסיכולוגי ו/או השילוב ביניהם. טיפול מיני מטפל בין היתר בקשיים וכאבים בחדירה, בעיות בזקפה, שפיכה מוקדמת, א-מיניות, קשיים בהגעה לאורגזמה והפרעות בזוגיות.

טיפול מיני סרוגייט

מהו סרוגייט?

טיפולים מיניים כוללים התערבות רפואית, התאמת טיפול תרופתי במידת הצורך, טיפול מיני-פסיכולוגי וטיפול מיני זוגי . מאחר וטיפול מיני נעשה לרוב עם בן זוג הנוכח, במידה ואין בן זוג בתקופת הטיפול לעיתים מומלץ להשתמש בבן/ בת זוג חלופי הנקרא סרוגייט כדי להשיג את מטרות הטיפול.

סרוגייט

טיפול מיני עם סרוגייט הוא טיפול עם בן זוג חלופי שהוא מטפל מיני בעל ניסיון והכשרה בתחום. הסרוגייט יכול להיות גבר או אישה עובר הכשרה ובעל רקע בטיפול. ההכשרה מתבצעת על פי מתכונת והיקף השעות הנקבעת על ידי ארגון הסרוגייט האמריקאי I.P.S.A .

במסגרת טיפול סרוגייט איכותי, המטופל אינו פונה ישירות לסרוגייט. יועץ מיני מחליט שזוהי צורת הטיפול הכי יעילה עבורו ומפנה אותו אליו.

לפני כל טיפול מקבל הסרוגייט הדרכה ולאחריה מעביר למטפל האחראי דו"ח מקצועי וכך נשמרים כללי האתיקה המחייבים בטיפול מסוג זה.

מדוע פונים לסרוגייט?

יש מספר סיבות שבעקבותם ממליץ המטפל למטופל להשתמש בסרוגייט, הסיבות יכולות לנוע מבעיות ספציפיות או חרדות כלליות בתפקוד המיני.

אצל גברים, למשל, אי שביעות רצון מאורגזמות, פליטות מהירה או מעוכבת ובעיות זקפה. אצל נשים בעיות עם החדירה או בהשגת אורגזמה. תפקיד הסרוגייט להיות שותף. תוכנית הטיפול נבנית על פי צרכי המטופל ובמסגרת העבודה נכללים תרגולים הקשורים להרפיה, לתקשורת בין-אישית, למגע, וגם לכישורים חברתיים בסיסיים. מטרת התוכנית הינה לשפר את נוחות המטופל, כמו גם את רמת הביטחון שלו עם אנשים אחרים.

טיפול הסרוגייט נמצא יעיל לאנשים עם נכות הזקוקים לתהליך שיקום מיני ואין להם בן זוג, ולאנשים המתקשים ביצירת קשר, חסרי ניסיון מיני או זוגי, בעלי חרדה ממצבים אינטימיים, בושה ופחדים שמקורם אינו בתפקוד המיני אלא ליקויים חברתיים. כמו כן טיפול הסרוגייט נמצא יעיל במקרים של שיקום אחרי פגיעה נפשית וגופנית כתוצאה מחוויה של תקיפה מינית כגון: אונס וגילוי עריות. טיפול הסרוגייט מסייע לאנשים בעלי אי ודאות לגבי העדפתם המינית-הומוסקסואלים או הטרוסקסואלים.

דרך הטיפול

למעורבות ייעוץ מקצועי חשיבות קריטית בתהליך הטיפול ובהתקדמותו. במהלכו יחולו פגישות עם היועץ. מהלך הפגישות הראשונות עם סרוגייט נעשות בסביבה ניטרלית לשיחה ולהיכרות ויכולות להתקיים מספר פגישות היכרות. לאחר מכן נעשה הטיפול בקליניקה.

תוכנית הטיפול הינה אישית ואינדיווידואלית, בנויה לפי שלבים ומתחילה בלימוד בסיסי של יצירת קשר, הקשר עצמו הופך לדוגמא בפועל ומאפשר בדיקת הרגשות בנושאים אינטימיים. קשר זה מעניק את האופציה לבחון את התחושות בתחומים מיניים ואינטימיים. בצורה כזו נוצרת אפשרות לבצע ולהתאמן על המיומנויות החדשות. בטיפולים באמצעות סרוגייט, ההתקדמות הרצינית מתרחשת כשנוצרת חיבה בין המטופל למטפל, אמון בין שני הצדדים, ודאגה לקשר המדומה.

המטרה היא שבמהלך הטיפול, האדם יגיע למצב שהוא או היא יכולים להיכנס לבדם וביוזמתם לתוך מערכת מינית חדשה.

לא מגדירים מראש את משך הטיפול. קיימת אפשרות לקיים את המפגשים אחת לשבוע, או לערוך טיפולים אינטנסיביים אשר יקרו מידי יום בטווח קצר. המחיר לייעוץ עם סרוגייט הוא כמחיר טיפול פסיכולוגי פגישה אחת נמשכת על פי רוב שעתיים. כאשר בוחרים סרוגייט, יש לבדוק שהוא עובד באופן קבוע לצד פסיכולוגים מקצועיים ומוסמכים.

מחקר ראשון מסוגו בישראל מצא כי טיפול בבעיות בנרתיק באמצעות סרוגייט הניב תוצאות טובות יותר מטיפול מיני עם בן הזוג הקבוע. למעשה כל הנשים שנעזרו בסרוגייט במחקר הצליחו להפטר מהקושי לקיים יחסי מין. הבעיה בטיפול עם סרוגייט היא שלא ברור לאורך כמה זמן ניכר השיפור ואם הוא יחול גם עם בני זוג אחרים.

אנו לא עוסקים בנושא זה. למידע נוסף ניתן לפנות לאתרים הבאים: סרוגייט סרוגייט

Picture of סיוום חאייק
סיוום חאייק

עובדת סוציאלית קלינית, טיפול רגשי במתבגרים ומבוגרים. הורים ומתבגרים, הדרכות הורים וטיפולים דיאדיים. יסיון רב בתחום בריאות הנפש ושיקום, ליווי משפחות ויחידים. קליניקה במרכז תל אביב ובצפון הישן תל אביב, מקבלת גם בזום