בריאות הנפש

מחפשים פסיכולוג ילדים? זה מה שצריך לדעת!

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

מחפשים פסיכולוג ילדים? מאוד יכול להיות כי החיפוש שלכם יהיה מאתגר יותר בהשוואה לחיפושים אחרים. ילדים יכולים להיות עקשנים מאוד, בטח כאשר מדובר על טיפול שהם לא מכירים אותו. החששות של הילדים מפני הדעה של ילדים אחרים עלול להביא גם להתנגדות מסוימת. עם זאת פסיכולוג ילדים הוא איש מקצוע חשוב שיכול לסייע לילדכם להתמודד עם בעיות שונות. בהתאם לכך מוטב כי תבינו כיצד אתם מגשרים בין הילד לבין אותו פסיכולוג שאליו אתם פונים. כך תוכלו להגיע למצב שבו הילד בעצמו ירצה ללכת לפסיכולוג מבלי שתצטרכו להגיד מילה.

 

תחפשו פסיכולוג ילדים מומחה

הגישה של פסיכולוג שמטפל בילדים תהיה שונה מהגישה של פסיכולוג שמטפל במבוגרים. מהסיבה הזאת יהיה עליכם לחפש פסיכולוג שההתמחות שלו היא הטיפול בילדים. הוא ידע מה נכון לעשות על מנת לגשת אליו בצורה הנכונה ביותר. הרי הגישה הראשונית לילד היא זאת שיכולה לשנות את תמונת המצב כולה. בתור הורים תרצו לראות את ילדכם הולכים בהנאה רבה לפסיכולוג כך שהם גם ישתפו אותו. ילד שיהיה אנטי כלפי עניין מסוים עלול להיות מאתגר מאוד ולא יהיה ניתן להשיג ממנו שיתוף פעולה.

 

הסבירו לילדים את מהות הטיפול

כמו שאתם לוקחים את הילדים לטיפול אצל קלינאי תקשורת מומלצים כך גם אצל פסיכולוג. מוטב כי תנסו להסביר לילדים עד כמה שאפשר את המהות המרכזית של הטיפול עצמו. תסבירו להם כי הטיפול נועד עבורם, ולא מדובר על טיפול שמביא איתו תחושת אי נעימות. ברגע שתסירו כל מיני מחשבות שונות, התחושה של ילדכם תהיה הרבה יותר טובה. תוכלו אפילו להראות לילדים כל מיני סרטוני הסברה שונים שניתן למצוא באינטרנט. העיקר שהם יבינו כי לא מדובר על צעד שאמור להיות נגדם באופן כזה או אחר. בדיוק ההפך הוא הנכון כאשר מדובר על טיפול פסיכולוגי עבור ילדים.

 

מתחילים את הטיפול בהדרגה

אם אתם מחפשים פסיכולוג ילדים מוטב כי תעשו את הטיפול בצורה הדרגתית. הדרגתיות חשובה מאוד אצל הילדים, כך הם לא מרגישים שמניחים עליהם דברים. אם תתחילו מיד את הטיפולים השונים במלוא המרץ זה עלול ליצור תחושת אנטי אצל הילדים. לעומת זאת אם תעשו את הטיפולים באופן מבוקר זה יעודד אותם ללכת אליהם. הם יבינו כי מה שהם חושבים זה לא בהכרח מה שקורה במציאות. תוכלו אפילו להפגיש את הילד עם הפסיכולוג מספר פעמים עוד לפני שתתחילו את הטיפול. כך הילדים יראו כי מדובר על אדם שהם יחסים מכירים אותו, הוא לא יהיה זר להם.

 

ניתן לקבל עצות מהורים אחרים

אל תחשבו כי המציאות של חיפוש אחר פסיכולוג מילדים היא מציאות שרק אתם מתמודדים איתה. לפניכם היו לא מעט הורים אחרים שהיו בדיוק באותה הנקודה שבה אתם נמצאים. כלומר תוכלו לשמוע מאותם הורים כיצד הם פעלו על מנת לשכנע את הילדים ללכת לפסיכולוג. ניתן לשלב את הטיפול הפסיכולוגי יחד עם טיפול אצל קלינאי תקשורת מומלצים. הכי חשוב שהילד יבין כי הטיפולים האלה נועדו על מנת לסייע לו בעניינים מסוימים. גם אם לילד נראה שהוא בסדר גמור, הטיפול אצל הפסיכולוג הכרחי מאוד לעתיד.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!