בריאות הנפש

מטרוג'יל

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

מטרוג'יל (פלאג'יל) הינה תרופה המשמשת לטיפול בדלקות הנגרמות על ידי בקטריות וחד-תאיים. התרופה היא הבחירה הראשית כנגד דלקות שנגרמות על ידי קלוסטרידיום. מנגנון הפעולה של התרופה הוא על ידי התערבות ביצור הד.נ.א אצל המיקרואורגניזים. לתרופה לא משפיעה על  פעילות ה ד.נ.א בתא האדם. התרופה ניתנת בדלקות שונות כגון: דלקת הנרתיק, דלקת של אגן הירכיים,  פסאודוממברנה קוליטיס שנגרם על ידי החיידק קלוסטרידיום, טיפול בחיידק הליקובקטר פילורי במצבים של כיב כיבה.

תופעות לוואי של התרופה: בחילה,שילשול, טעם מתכתי בפה, כאב ראש, סחרחורת, הקאות, ודלקת הלשון. טיפול במנות גבוהות מדי עלולות לגרום לירידה במספר הכדוריות הלבנות וסיכון לנוירופתיה וזיהום מערכת העצבים הראשית.

ישנן מספר מחקרים שמצאו קשר בעבר בין השימוש בתרופה לבין פגמים בתקופת העובר, אולם כיום אין קשר בין השניים. ישנו איסור על צריכת אלכוהול בזמן לקיחת התרופה ולפחות 48 שעות לאחר לקיחתה.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!