בריאות הנפש

סימבלטה

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

סימבלטה – התרופה משמשת כנוגדת דיכאון והתקפי חרדה. מנגנון הפעולה של התרופה היא על ידי חסימה של הספיגה החוזרת של מספר נוירוטרנסמיטורים רבים. באופן קונקרטי יותר התרופה ניתנת למצבים של דיכאון מזורי, דיכאון דו קוטבי, פיברומיאלגיה, חוסר שליטה במתן שתן בנשים.

לתרופה יש מעט תופעות לוואי וזה אחד מיתרונותיה של התרופה. אין להפסיק את הטיפול בתרופה באופן חד פעמי מכיוון שהדבר עלול להוביל לסינדרום נסיגה יחסית קשה במטופלים בסימבלטה.

תופעות הלוואי השכיחות של התרופה הן:כאבי ראש, בחילות ,יובש בפה, הזעה, שלשול, נדודי שינה, איבוד הליבדו, עצירות ועלייה במשקל. למעשנים שביננו יש לדעת שהשילוב של העישון עם התרופה עלול להוריד את האפקטיביות של התרופה.

במקרים של מטופל מעשן ייתכן ויש לדבר עם הרופא על התאמה מינון יותר קונקרטי במצב הזה. המינונים המתאימים למצבי חרדה הם:להתחיל ב-20 מ"ג פעמיים ביום, ובמידה ואין שיפור ניתן לעלות את המינון ל 60 מיליגרם , אולם רק בפיקוח ובהתייעצות עם הרופא המטפל.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!