פסיכולוג בחדרה: למה מומלץ שהטיפול יהיה קרוב לבית?

מה היתרונות של טיפול פסיכולוגי קרוב לבית בחדרה ובשרון?

רבים סבורים שטיפול פסיכולוגי או פסיכולוג לא בוחרים על פי מיקום גאוגרפי. אין ספק שבמקרים מסוימים כדאי לעשות את המאמץ ולהגיע לבעל מקצוע מנוסה גם אם מדובר בהרבה שעות על הכביש. יחד עם זאת, לטיפול קרוב לבית יש מספר בלתי מבוטל של יתרונות:

  1. דווקא טיפול נפשי שעובד יכול ליצור אצל המטופל סערת רגשות לאחר הטיפול. בעוד חלק מהאנשים ירצו דווקא להתרענן בחוץ לאחר הטיפול או תכננו להמשיך למקום אחר, אחרים ירצו להגיע חזרה לבית המגונן כמה שיותר מהר כדי לעכל את מה שעברו בפגישה.
  2. במקרה של טיפול זוגי, הדרכת הורים או טיפולי משפחתי שבהם חשוב לתאם את לוח הזמנים בין כולם, טיפול קרוב לבית יכול להיות נוח מאוד מכיוון שקל לקבוע יום ושעה קבועים בשבוע (בדרך כלל בשעות הערב).
  3. במקרים של מחלות נפשיות רוב המחקרים מראים שטיפול פסיכיאטרי תרופתי בשילוב עם טיפול פסיכולוגי הוא האפקטיבי ביותר. במצבים כגון אלו תדירות המפגשים הפסיכולוגים עשויה להיות גבוהה יחסית (יותר מפעם בשבוע) בהתאם לחומרת המצב ולתמיכה לה נזקק המטופל.

טיפול פסיכולוגי בחדרה או באזור השרון עבור מי שגר באזור ולפעמים גם יכולת התנועה שלו מוגבלת לתחבורה ציבורית, יכול להקל מאוד על המצב.

 

איך לחפש טיפול פסיכולוגי מומלץ בשרון או בחדרה?

קל מאוד לעשות כמה חיפושים בגוגל ולהגיע לאינדקסים של מטפלים שונים, אך רצוי גם להעמיק קצת מעבר לכך ולקרוא על המקום בו מתבצעים הטיפולים וגם על הרקע של המטפל.

בהקשר הזה יש לקחת בחשבון שישנם סוגים רבים של טיפולים וגישות שונות שהתפתחו והתחדדו בעשור האחרון. לעיתים הם מועברים על ידי פסיכולוגים שהתמחו בכך ולפעמים על ידי מטפלים שהוכשרו במסלולים ספציפיים.

מלבד הגישה הקלאסית של טיפול פסיכודינמי המתבסס על שיחות, יש גם גישות של טיפולים התנהגותיים בהם מתרגלים גם שיטות וטכניקות לבניית איכות חיים טובה יותר ושליטה ברגשות. לדוגמה, CBT או DBT.

ככל שהטיפול ממוקד יותר, כך הוא יהיה יעיל יותר ובמקרים מסוימים גם קצר יותר.

טיפולים אחרים מיועדים לילדים ובהם התקשורת היא לא בהכרח מילולית, אלא מערבת גם טיפול ויצירה דרכם קל יותר לילד להתבטא. טיפול זה יכול להתאים גם למבוגרים המתקשים להעביר רגשות או לערוך שיחות ארוכות.

אם אתם לא בטוחים לאיזה איש מקצוע לפנות, לעיתים הפתרון הטוב ביותר הוא לפנות למרכז המעניק שירותים ומענה לצרכים שונים בו תוכלו להתייעץ עם הצוות המטפל.

חלק ממקומות אלו מבצעים גם אבחונים שונים על פיהם נקבע הטיפול הטוב ביותר.

 

האם כדאי ללכת לטיפול פסיכולוגי דרך קופות החולים?

בעיקרון אין פסול בקבלת טיפול פסיכולוגי דרך קופת חולים ואם אתם נמצאים באחד מהביטוחים המשלימים, העלות גם תהיה זולה מאוד. אם אתם גרים באזור השרון, ישנו מבחר סביר של פסיכולוגים בשרון שמקבלים גם דרך קופות החולים.

יחד עם זאת, כדאי שתדעו שמבחינה בירוקרטית הרפורמה בבריאות הנפש שהוצגה לפני מספר שנים דווקא גרמה להרעה במצב וכיום ישנן רשימות המתנה ארוכות או שהטיפולים אותם מקבלים אינם עומדים במסגרת הזמן המינימלית של 45 דקות.

הדבר נכון במידת מה גם בנוגע לביטוחים פרטיים, שם הפוליסה עשויה לקבוע מגבלות שונות כמו למשל מספר טיפולים מקסימלי בשנה.

פסיכולוג

Picture of סיוום חאייק
סיוום חאייק

עובדת סוציאלית קלינית, טיפול רגשי במתבגרים ומבוגרים. הורים ומתבגרים, הדרכות הורים וטיפולים דיאדיים. יסיון רב בתחום בריאות הנפש ושיקום, ליווי משפחות ויחידים. קליניקה במרכז תל אביב ובצפון הישן תל אביב, מקבלת גם בזום