בריאות הנפש

ציפרלקס

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

ציפרלקס היא תרופה המשמשת לטיפול במצבים של דיכאון וחרדה. התרופה משמשת בנוסף במצבים של הפרעות כפייתיות טורדניות מנגנון הפעולה הוא חסימת הספיגה החוזרת של הסרטונין, ועל ידי כך העלאת כמות הסרטונין במוח. מכיוון שקיים קשר ישיר בין כמות הסרטונין במוח למצב הרוח וההתנהגות, אז על רמה גבוהה של סרטונין תשפר את מצב הרוח.

חולים הנוטלים את התרופה עלולים להתלונן על: בלבול, קושי בנשימה, ירידה בחשק המיני, הפרעות שינה, כאבי ראש, עצירות ושלשולים. במקרה של אחת מתופעות הלוואי יש ליצור קשר עם הרופא באופן מיידי.

התרופה מחייבת מרשם רופא. יש להמנע מנהיגה בזמן לקיחת התרופה. אין להשתמש בתרופה בזמן הריון או הנקה ואין לצרוך אלכוהול בזמן לקיחת התרופה.

אין להפסיק את הטיפול בתרופה המכה אחת גם עם התסמינים השתפרו. התרופה ידועה ביחס החיובי בין הורדת התסמינים משמעותית לתופעות לוואי יחסית קלות.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!