בריאות הנפש

המחלקה לבריאות הנפש מזרע

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!
בית החולים מזרע נוסד בשנת 1954. בית החולים משרת את אזור הגליל העליון התחתון והמערבי, ובעצם נותן מענה ל- 850 אלף נפש. המרכז מכיל 300 מיטות אשפוז. בית החולים מעניק שירותים פסיכיאטריים, התערבות בזמן משבר ושיקום לבני 18 ומעלה. המרכז משתרע על פני 150 דונם.

ניתן ליצור קשר עם בית החולים בטלפון: 04-9559595. שעות הביקור בבית החולים היא בימים א-ו בין בשעות 12:00-19:00 וביום שבת:10:00 עד 19:00

המערך השיקומי של בית החולים

במערך מותאמת תוכנית טיפול אישית על פי צרכי המטופל. שיקום המטופלים כולל:
 • מיומניות בחיי היום-יום
 • תעסוקה ואפשריות לתעסוקה
 • נושאים של דיור
 • חברה ושעות פנאי
בתחום התעסוקתי מנסים בבית החולים ליצור אפשרות לתעסוקה עתידית על ידי סדנאות מסויימות כגון:
 • סדנא לאומניות
 • נגריה
 • עיסוק בתחום ענפי המשק
 • סדנת פיסול וקרמיקה

המערך האשפוזי

המערך האשפוזי כולל מספר חמש מחלקות פעילות, וארבע מחלקות ממושכות, אשפוז יום ויחידה הכנה לקהילה. בסה"כ ישנם 385 מיטות.

השירות הפסיכולוגי

השירות הפסיכולוגי במרכז הרפואי מזרע מבצע מספר שירותים:
אבחונים פסיכולוגיים שנעשים על ידי סדרה של מבחן כגון בנדר, ציורים, רורשך, ווכסלר וכדומה). המרכז הפסיכולוגי מעניק שירות של אבחנות והפענוח שלהם. בנוסף השירות הפסיכולוגי  ניתן למצוא פסיכותרפיה אישית.
הפסיכותרפיה הזו נעשת באמצעות דיבור, על ידי הטיפול ישנה הזדמנות לתקן מצבים של שיבושים ביחסי אנוש.
במהלך האשפוז המטופל מגיע למפגש עם פסיכולוג, והוא עלול להוות מקפצה או התחלה לטיפול פסיכולוגי ארוך בקהילה.

טיפול קבוצתי הוא טיפול נוסף שנעשה בכדי לשפר את האינטגרציה החברתית של המטופל על ידי הקניית מודלים להתמודדות בסיטואציות חברתיות שונות. בנוסף מעניק הצוות הפסיכולוגי ייעוץ למחלקות השונות.בבית החולים נמצאות המחלקות הבאות:

 • היחידה לאשפוז יום
 • פסיכיאטריה של הזקנה
 • מחלקה 5
 • מחלקה 6
 • מחלקה 7
 • מחלקה 9

היחידה לאשפוז יום

המטופלים שמגיעים למחלקה כוללים: מטופלים שסיימו טיפול במחלקה ועדין לא השתלבו בקהילה, מטופלים שמסרבים להישאר באשפוז סגור ומגיעים יום יום לטיפול, מטופלים שמגיעים לחדרי המיון שמראים סירוב להתאשפז.

הפסיכיאטריה של הזיקנה

המחלקה מיועדת למטופלים מעל גיל 60 שלהם יש מחלות הפסיכיאטריות של גיל הזקנה למעט התמכרויות ופיגור שכלי. המחלקה נותנת מענה למטופלים המבוגרים באזור הצפון למעט איזור נפת יזרעאל.
במחלקה צוות מטפל רב ומגוון:
הטיפול הוא משולב וכולל טיפול פסיכו-פרמקולוגי, טיפולים פסיכו-סוציאליים, טיפול סיעודי, ריפוי סיעודי. בכדי ליצור קשר עם המחלקה: 04-9559584 או 04-9559580.

מחלקה 9

המחלקה היא מחלקת גברים סגורה. המחלקה מכילה 36 מיטות שמתוכן המיועדות ליחידה המשפטית שנמצאת בתוך המחלקה. המחלקה כוללת צוות רחב ומגוון הכולל פסיכולוג, פסיכיאטר, תרפיסט, צוות סיעודי ועוד.
בכדי ליצור קשר עם המחלקה: 04-9559594 או 04-9559597 או 04-9559556.

מחלקה 6

המחלקה היא מחלקה סגורה ומיועדת לנשים בלבד. המחלקה היא עבור חולות שמצבם לא משתפר במשך זמן טיפול קצר. ניתן ליצור עם המחלקה 04-9559575 או 04-9559576.בטלפונים:
אתר אינטרנט: mazra.prestige.co.il
עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!