בריאות הנפש

גאודון

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

גאודון הינה תרופה אנטי-פסיכוטית לא טיפוסית המשמשת לטיפול במחלות פסיכוטיות כגון סכיזופרניה. בנוסף משמשת התרופה לטיפול במאניה דפרסיה. לגאודון יש זיקה גבוהה לקולטני הנוירוטרנסמיטוריים דופמין, סירטונין, אדרנלין והיסטמין. המנגון המדויק של התרופה אינו ברור לגמרי.

תופעות לוואי של התרופה כוללים: כאבי חזה, הפרעה במנגנון הזקפה, אינסומניה. באופן שכיח פחות גם הפרעות בדיבור עלולות להופיע. לתרופה נמצא קשר עם עליית התמותה עם חולים מבוגרים עם דימנציה המיוחסת למצב של פסיכוזה. באופן פרדוקסלי משהו, גאודון יכולה גם באופן מסויים לגרום לאקטיבציה למאניה בחולים עם הפרעות דו-קוטביות.

בנוסף לטיפול האנטי פסיכוטי, התרופה משמשת גם לטיפול בטיקים עקב מחקר קטן שתמך בגישה הזו. בזמן האחרון נקשרה התרופה עם הזהרות  לגבי הסיכון של היפרגלסמיה וסכרת מסוג 2 . אין להפסיק את התרופה באופן חד אלא בשלבים.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!