בריאות הנפש

ונלאפאקסין

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

ונלאפאקסין הינה תרופה מעכבת באופן סלקטיבי את הספיגה של סרטונין ושל נוראדרנלין, והיא נבחרת לטיפול בדרך כלל לאחר חוסר אפקטיביות של התרופות החוסמות באופן לא סלקטיבי את אותם נוירוטרנסמיטוריים (סרטונין ונוראדרנלין). התרופה משמשת לטיפול בדכאונות. לונלאפאקסין יש אפקט דומה לנוגדי הדיכאון מקבוצת הטריציקלים, התוויות נגד לתרופה בילדים או ובמתבגרים עקב האפשרות לעלייה במחשבות אובדניות וניסיונות התאבדות.

התרופה איננה מומלצת החולים עם לחץ דם גבוה ואין לקחת אותה במקרה של אלרגיה לאחד מהחומרים הפעילים של התרופה ( כגון ג'לטין, תאית). התרופה גורמת לעליית הלחץ התוך עיני ולכן במקרה של חולים הלוקחים את התרופה יש צורך בבדיקות עיינים דחופות יותר.

תופעות לוואי של התרופה כוללות: כאב ראש, בחילה,אינסומניה,הפרעות בתפקוד המיני, יובש בפה, הזעת יתר, ירידה בתאבון, עלייה בלחץ דם, עצירות, עייפות, חרדה.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!