בריאות הנפש

זוקלופנתיקסול

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

זוקלופנתיקסול – התרופה שייכת למשפחת התרופות נוגדות הפסיכוזה. מנגנון הפעולה של התרופה עובד על ידי חסימת קולטני הדופמין במערכת העצבים המרכזית. המחלה העיקרית בה משתמשים בתרופה היא סכיזופרניה חריפה.

מצבים אחרים שבהם נשתמש בתרופה הם התקפים פסיכוטים, מאניה-דיפרסיה, דיכאון או חרדה כרונית. דרכי השימוש בתרופה הם בטבליות במתן דרך הפה, מתן זריקות דרך השריר (במקרים שבהם לא תיהיה הענות טובה של המטופל לטבליות נשתמש בזריקה דרך השריר).

עיקר החסרונות העיקרים התרופה הם תופעות הלוואי שעליהם יכולים המטופלים להתלונן על: תופעות אקסטראפרמידאליות כגון דיסקנזיה ופרקינסוניזם, ראייה מטושטשת ויובש בפה.

יש לטפל בזהירות בחולים עם הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית וברקת. המינון של התרופה הוא אישי ונקבע על הרופא המטפל. הטבליות הם ב 2 מיליגרם, 10 מיליגרם, 25 מיליגרם. המנון היעיל למטופל הממוצע הוא 10-50 מיליגרם ליום.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!