בריאות הנפש

לורזפאם

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

לורזפאם היא תרופה מקבוצת הבנזודיאזיפנים אשר משמשים בעיקר כתרופות נוגדי חרדה, אך גם למצבים נוספים כגון הרגעה, שחרור שרירים, הרדמה. מנגנון הפעולה הוא גירוי מנגנוני ה GABA במערכת העצבים המרכזית, והפעלתם יוצר מספר אפקטים פארמאקולוגיים שונים במוח, שעיקרם הוא פתיחת תעלות כלור ועליית ריכוז הכלור בתאי העצב.

כתוצאה מפעולה זו, הנמכת הפעילות העצבית בסינפסות (חיבורי העצבים). האפקטים השונים של של התרופה הם: הורדת חרדה על ידי פעילות של התרופה במערכת הלימבית במוח.

תופעות לוואי שעלולות להופיע לאחר שימוש בתרופה עלולים להיות לחץ דם נמוך, חוסר שליטה על השרירים, בלבול, שכחה. טיפול ארוך במבוגרים יכול לגרום לנפילות. באופן כללי תופעות לוואי עלולות לקרות יותר במבוגרים. בנוסף התרופה יכולה לגרום להחמרת דיכאון. תופעות לוואי פרדוקסליות יכולות גם להתרחש, לדוגמת החמרת התקפיים אפילפטיים.

אין לתת את התרופה במקרים של אלרגיה לתרופה או לאחד מהחומרים הפעילים של התרופה או במצב של כשלון ריאות, מכיוון שהתרופה גורמת לדיכוי מרכז הנשימה במערכת העצבים המרכזים ועלולה להחריף את  המצב.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!