בריאות הנפש

מידולם

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

מידולם היא תרופה השייכת לקבוצת הבנזודיאזיפנים ומשמשת כתרופה הרגעה, שחרור שרירים, נוגדי חרדה, היפנוטי, נוגדי פירכוסים, וכן משמשת להרדמה. לתרופה יש את זמן ההתאוששות המהיר ביותר מבין הבנזודיאזיפנים. במקרים פחות שכיחים התרופה משמשת לאלחוש.

התרופה פלומאזניל משמשת כאנטגוניסט לתרופה. ניתן לתת את התרופה במספר דרכים דרך האף,  או דרך הלחיים כאלטרנטיבה לנתינה דרך הרקטום אצל אשר חווים התקף פירכוסים. ישנם מספר מצבים שבהם ללא ניתן את התרופה למשל במבוגרים, בזמן הריון, בילדים, שימוש באלכוהול, יתר רגישות, גלאוקומה, שוק, לחץ דם נמוך ופגיעת ראש.

במידה והתרופה ניתנת בשליש השלישי בהריון  קיים סיכוי לגרימת פגיעה בעובר. פיתוח תלות בתרופה קורה בקירוב בשליש מהחולים אשר מטופלים בתרופה מעל 4 שבועות.

גורמי חולים כרוניים המשתמשים בתרופה עלולים לגרום להורדת האפקט הטיפולי בתלות בזמן התרופה. פגיעה בדיבור ופגיעה ביכולות המוטוריות עלולות להעיד על שימוש במנת יתר של התרופה.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!