בריאות הנפש

נוזינאן

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

נוזינן היא התרופה המשמשת לטיפול אנטי-פסיכוטי בעיקר סכיזופרניה ובשלב המאניה בהפרעה דו קוטבית.
השימוש בתרופה צריך להעשות בזהירות בטיפול בחולים דיכאוניים חרדתיים.

תופעות הלוואי שעלולים להופיע כתוצאה מהטיפול : לחץ דם נמוך, קצת לב גבוה,הפרעות בראייה, יובש בפה. יש להשתמש בתרופה בזהירות בחולים עם גלאוקומה והגדלה שפירה של הערמונית, ובקשישים עם בעיות של לחץ דם.

מנגנון התרופה עובדת על ידי חסימה של מספר קולטנים, בעיקר קולטני דופמין ובכך משפיע על מצב הרוח וההתנהגות. בנוסף התרופה עובדת גם כנוגדת הקאה על ידי חסימה של אזורי ההקאה במוח.

התרופה עלולה לגרום לישנוניות ולכן  אין להשתמש בתרופה בזמן נהיגה או הפעלת מכשיר מכני. שימוש ברמות גבוהות בתרופה עלול להפוך את העור ליותר רגיש לאור השמש יותר מבמצב רגיל, ויש להמנע משהיה מרובה בשמש בזמן נטילת התרופה.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!