בריאות הנפש

סוליאן טבליות

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

סוליאן טבליות –  תרופה ההשייכת לקבוצת הטיפול האנטי-פסיכוטי אשר משמש לטיפול בפסיכוזות סכיזופרניה ואפיסודות של מאניה בהפרעה דו-קוטבית. בכמויות קטנות התרופה משמשת לטיפול בדיכאון.

התרופה עובדת בעיקר על ידי חסימה בעיקר של קולטני הדופמין D2 ו D3  . הכמות הסטנדרטית  לטיפול לטיפול בפסיכוזות נעות בין 400-1200 מיליגרם.תופעות לוואי למשתמשים בתרופה: בחילה, בחילה, אינסומניה, הפרעות בתפקוד המיני, צבירת משקל.

הרופא יבצע מספר בדיקות לפני נטילת התרופה כגון א.ק.ג, בדיקת המשקל, בדיקות סוכר, בנוסף משמשת התרופה לחולים שצריכים להעלות במשקל. אם הרופא לא אומר אחרת אין להפסיק את התרופה באופן פתאומי אפילו במצב של שיפור המצב הפסיכוטי.

הפסקת התרופה יכולה לגרום לתופעות להקאות, בחילות, הפרעות בשינה, פעולות שרירים לא רצונית ועוד. לכן, אם הוחלט להפסיק את התרופה, יש לעשות את זה בהדרגה ותחת פיקוח
של הוראות הרופא.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!