בריאות הנפש

סרזוניל

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

סרזוניל משמשת לטיפול במצבים כגון דיכאון דו קוטבי, הפרעות אכילה, עייפות כרונית, דלקת פרקים, ולופוס.
מנגנון הפעולה הוא על ידי עיכוב הספיגה החוזרת של הכימיקליים של הסרטונין והנונאדרנלין.

לתרופה יש תופעות נמוכות בסינדרום ההפסקה או בעת הפסקת התרופה החולה עלולה לפגוע בכבד ובמקרים מסויימים איננה אפקטיבית במקרים של דיכאון חמור.

תופעות לוואי טיפוסית: כאבי ראש, בחילה, יובש בפה, עצירות, נדודי שינה, עצירות, עלייה במשקל ועוד. רוב התופעות עוברות לאחר כמה שבועות. שינויים בראיה הן תופעות פחות שכיחות אולם קיימות. אין לקחת את התרופה ביחד עם האוכל מכיוון שהיא מורידה מאפקטיביות התרופה.

המינון הראשוני הוא 200 מיליגרם ליום בשתי מנות השפעת התרופה היא איננה מיידית ולוקח בין שבועיים לחודש עד  שהיא מתחילה להשפיע ולכן אין להפסיק את התרופה בתקופה זו גם אם אין השפעה. זמן מחצית החיים של התרופה הוא בין 2-4 שעות.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!