בריאות הנפש

סרטראלין

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

סרטראלין היא תרופה המשמשת לטיפול בהתקפי פניקה, דיכאון קדם ווסתי, הפרעה אובססיבית-כפייתית, פגיעה מוחית ודיכאון פסיכוטי. מנגנון הפעולה של התרופה עובד על ידי חסימה החוזרת של הסירטונין.

ההשפעה של הסרטראלין היא דומה אלו של הטריציקלים, אולם תופעות הלוואי שלהם הם פחותות.
תופעות הלוואי הנפוצות של התרופה הם: בחילה, שילשול, אינסומניה, והפרעות בפעילות המינית. התרופה אינה גורמת לצבירת משקל.

בזמן הריון התרופה עוברת את מסנני השלייה ומגיעה לעובר ועלולה לגרום לבעיות בלידה. שימוש בכמות גדולה מדי עלולה לגרום להקאות, עייפות, חוסר קוארדינאציה בפעילות השרירים המוטוריים, עלייה בקצב הלב ופירכוסים. התרופה עלולה באופן פרדוקסלי להעלות את סיכון ההתאבדות במבוגרים צעירים מעל 25 שנים.

אין להפסיק את התרופה באופן פתאומי, מכיוון שהדבר עלול לגרום תסמינים רבים, כגון רגזנות, כאבי ראש, לחץ, חלומות קשים וכעס, דכאון, תחושת חולי ואינסומניה. במידה ויש ואחד מהתסמינים הללו מופיעים יש לפנות לרופא המטפל.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!