בריאות הנפש

פלואנקסול

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

פלואנקסול שייכת לקבוצת הנוגדי הפסיכוזה. מנגנון הפעולה עובד על ידי חסימת קולטני דופמין במוח. המחלות העיקריות שבהם נשתמש בתרופה הן סכיזופרניה, מניה דיפרסיה ודיכאון.

דרכי הנתינה של התרופה הן בטבליות הנתנות בדרך פומית ובזריקות לתוך השריר, במצב שהמצבים הם אקוטים יותר או מצבים שהטיפול דרך הפה אינו אפקטיבי.

אחד החסרונות העיקריים של התרופההן התופעות לוואי: תופעות אקסטראפרמידיאליות כגון פרקינסוזים או תנועות לא רצוניות וקישיון הפנים והגפיים. בנוסף עלולות להופיע תופעות של נימנום, ראייה מטושטשת ויובש בפה וזה כתוצאה של הפעולה האנטי-כולינרג'ית של התרופה.

יש לשים לב לטיפול בתרופה אצל חולים הסובלים מגלאוקומה או מהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית. אין להפסיק את התרופה באופן פתאומי מהחשש להופעת סינדרום הנסיגה גם במקרה של הטבה בתסמינים ובמצב הפסיכוטי.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!