בריאות הנפש

פלוטין

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

פלוטין הינה תרופה המשמשת לטיפול בדיכאון ושייכת לקבוצת מונעי הספיגה החוזרת של הסירטונין. התרופה משתמשת בעיקר לדיכאון ראשי, כולל דיכאון בילדים, הפרעה כפייתית-טורדנית, בולמיה נרבוזה ופאניקה. התרופה פופלרית מאוד ושכיחה מאוד למרות ריבוי נוגדי הדיכאון כיום.

תופעות לוואי השכיחות של התרופה הן: בחילה, אינסומניה, ישנוניות, אנורקסיה, חרדה, רגזנות, רעידות. בנוסף נצפו תופעות לוואי גם בתחום הפעילות המינית כגון א-אורגזמה וירידה בליבדו.

חשוב לא להשתמש בתרופה ביחד עם שימוש במונואמין אוקסידאז או לאחר שימוש של 14 יום לאחר הפסקת נטילת התרופה השנייה. במידה והתרופה הנלקחת בזמן הריון היא עלולה להשפיע על האדפטציה של הוולד. מכיוון שהתרופה מופרשת בחלב האם, הנקה בזמן לקיחת התרופה איננה מומלצת.

אין להפסיק את התרופה באופן פתאומי על מנת למנוע את סנדרום הנסיגה. התרופה מפורקת בעיקר בכבד ויש לה זיקה חזקה  לחלבוני הפלסמה בעיקר לאלבומין.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!