בריאות הנפש

פלופנאזין

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

פלופנאזין היא תרופה המשמשת לטיפול במצבים פסיכוטיים. המצבים הפסיכוטיים העיקריים הם סיכזופרניה, מאניה ושיטיון (דמנציה).

לתרופה יש השפעה ממושכת וזו גם אחת היתרונות שלה מכיוון שהיא מקלה בכך על המטופל שמקבל פחות פעמים את התרופה ולכן זה מצריך פחות זריקות. התרופה קיימת גם בטבליות.

התרופה משמשת באופן פחות שכיח גם במצבים של בחילות והקאות וניתנות בשילוב של תרופות המובילות למצב של בחילות הקאות, למשל כימותרופיה. לתרופה מספר תופעות לוואי, אולם העיקריות שבהם הן נזק לכבד ותנועות מוטריות לא רצוניות.

ישנם מספר מצבים שבהם התרופה עלולה להחמיר את הבעיה, כגון: ערמונית מוגדלת, הפרעות במתן שתן, מחלות ריאה, מחלת כליות, כיבי קיבה, אפילפסיה ומחלות כלי דם.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!