בריאות הנפש

קלונאזפאם

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

קלונאזפאם – התרופה שייכת לקבוצת הבנזודיאזיפנים. התרופה משמשת לטיפול במצבים שונים כגון חרדה, נדודי שינה, הרגעה, שחרור שרירי שלד, הרדמה, פריכוסים (בעיקר אצל ילדים) והתקפי אפילפסיה.

לפני תחילת הטיפול יש לדווח לרופא המטפל על מחלות ריאה, כבד או כליות. יש להמנע מלקיחת התרופה בזמן הריון. יש להמנע משתיית אלוכהול בזמן לקיחת התרופה. אין להפסיק את הטיפול בתרופה באופן חד מחשש סנדרום הנסיגה, שעלול לכלול תופעות כגון הזיות, שינויים בלחצי דם, וגרימה של התקפים אפילפטיים.

תופעות הלוואי שעלולות להופיע עקב צריכת התרופה: ישנוניות (ולכן יש להמנע מנהיגה בזמן לקיחת התרופה), חוסר שקט ואגרסיביות, הפרעה בתפקוד המוטורי והזיות.

מנגנון התרופה עובד על ידי חסימת קולטני ה – GABA במערכת העצבים המרכזית. בנוסף עובדת התרופה על חסימה הקולטנים HT-5  ובכך מורידה את רמות הסרטונין במוח. זמן החצי של התרופה הוא בין 20 ל 60 שעות.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!