משא ומתן על השכר שלך מתחיל באתר LINKED IN

משא ומתן על השכר שלך מתחיל באתר LINKED INאתם נערכים ליום הגדול- יש חוזה עבודה ואתם בדרך (בפעם הרביעית) למשרדי החברה.
במהלך הנסיעה, אתם מנסים לגלגל בראשך את המפגשים עם המנהלים המקצועיים ועם מנהלת משאבי אנוש.

אין ספק, עשיתם רושם טוב וכעת נותר לכם לתרגם זאת לשולחן הדיונים, למשא ומתן על השכר שלכם.
הראיונות המוצלחים שעברתם הביאו אתכם ליום המיוחל, אולם זה לא התחיל שם.

לינקד אין – רשת חברתית מקצועית

בעידן הרשתות החברתיות, המגייסות עטות על הפרופילים באתר LINKED IN ומנסות לאתר אנשים ראויים. הצצה מהירה על הפרופיל שלכם באתר LINKED IN תגלה מהו התפקיד האחרון שביצעתם (והאם לשביעות רצון שכן ניתן גם לאתר ממליצים) מהו הוותק המקצועי שלכם, ההשכלה הפורמלית, השירות הצבאי- להללו משקל מכריע בקביעת הצעת השכר שלכם.

חשוב להשקיע בכתיבה בפרופיל ראוי, ממש כמו שמשקיעים בכתיבת קורות חיים. יש משמעות למה כותבים ומה לא כותבים וכן כיצד נכתבים הדברים. ניתן להיעזר גם בפרופילים של עובדים מחו"ל. לא מחויב להכניס את קורות החיים כקובץ מצורף, אך חשוב שתהייה הלימה בין שני המסמכים.

התעכבו על כל תפקיד שעשיתם- הגדירו אותו ותנו דגשים חשובים. ההתייחסות היא בעיקר לתפקידים האחרונים שבצעתם ולרלבנטיות שלהם לתפקיד המוצע.
בתפקיד ניהולי, יש להדגיש את מספר האנשים שניהלתם והסמכויות במסגרתו. אם אתם חשים כי אתם זקוקים לעזרה- פנו ליועץ מנוסה. ליועץ יש גם פרספקטיבה רחבה על השוק והוא ימליץ לכם כיצד לכתוב פרופיל, על מה להתעכב ומה לזנוח לחלוטין. באותה הזדמנות, תנו לו לסרוק גם את מסמך קורות החיים ולוודא שהללו מקדמים אתכם בהשגת יעדיך המקצועיים.

חשיבות הרשתות החברתיות בתחום משאבי האנוש

ברוב הארגונים משתמשים ברשתות חברתיות לגיוס. ( זהו אפיק חינמי ונוח בניגוד לאפיקים אחרים שעולים לארגונים כסף) מתוך הרשתות החברתיות הבולטת בתחום התעסוקתי היא LINKED IN . כמובן, כדאי לשים לב גם למה כותבים ברשתות חברתיות אחרות, שכן זה אף יכול לפסול מועמדות.

אם אתם עובדים ומעוניינים לשמור על דיסקרטיות, השקעה בפרופיל ראוי תיתן את התוצאות המקוות, שכן אין דרך לדעת האם אתם מחפש בהווה בצורה אקטיבית עבודה- כולם פשוט שם. כך תוכל להגיע אליכם הצעה מעניינת ומפתה, בלי להתאמץ בחיפוש יזום.

מכאן הכל מתחיל, לעיתים עוד הרבה לפני שמישהו דיבר איתכם. בעקבות הפרופיל הזה תבוא או לא תבוא שיחת הטלפון מהמגייסת בחברה. זהו ערוץ מרכזי לגיוס וכיום מגייסות נדרשות להראות יכולות איתור ברשתות החברתיות השונות.

הצעת השכר שתגיע ( אם תגיע ) תהייה גם פונקציה של הפרמטרים הכתובים בפרופיל. אמנם יש טבלאות שכר, אך שיקוף יכולותיכם, כישוריכם והאמביציה שלכם משפיעים גם הם על חבילת השכר המוצעת. אל תקלו בהם ראש, גם לא טרום המשא ומתן הרשמי בחדר ה-HR. שכן המשא ומתן כבר התחיל ואתם מתחילים לצבור נקודות.

חשוב להדגיש, כי אין לזנוח את אפיקי החיפוש האחרים: להזכיר לחברים כי הינכם מחפשים ולשלוח לאילו העובדים בארגונים בהם אתה חפצים, לפנות לחברות השמה ולעבוד איתם קרוב וצמוד, לחפש באתרים באינטרנט ולהגיע לירידי תעסוקה ( ממש בפתח ובכל אוניברסיטה).

גם פנייה יזומה לחברות בעקבות מידע בעיתון בטלוויזיה או באינטרנט היא ראויה ויש ביכולתה להגדיל את סיכוייכם להגיע למשרת החלומות.

על כותבת המאמר: גילת פלג מתמחה באבחון ומיון באוניברסיטת ת"א, במקביל לדוקטורט עוסקת בגיוס לחברות וארגונים ומלווה דרך חברת DBM מפוטרים בתעשיית ההייטק. הייתה בעברה מנהלת התחום הטכנולוגי בהכוון התעסוקתי של אוניברסיטת ת"א ולאחר מכן הצטרפה לתעשייה ועבדה בסיסקו ובאמדוקס כמגייסת ואחראית על הקשר עם האקדמיה.

Picture of סיוום חאייק
סיוום חאייק

עובדת סוציאלית קלינית, טיפול רגשי במתבגרים ומבוגרים. הורים ומתבגרים, הדרכות הורים וטיפולים דיאדיים. יסיון רב בתחום בריאות הנפש ושיקום, ליווי משפחות ויחידים. קליניקה במרכז תל אביב ובצפון הישן תל אביב, מקבלת גם בזום