שלומי לוי

פסיכולוג מומחה ופסיכותרפיסט ‏
כתובת: פתח תקווה

מספר טלפון

כתובת מייל

שלומי לוי
צרו קשר עם שלומי לוי

או חייגו:

אודות שלומי לוי

אני פסיכולוג חינוכי מומחה (מ.ר 99183), פסיכותרפיסט ופסיכואנליטיקאי. חבר בהסתדרות הפסיכולוגים בישראל. מטפל במבוגרים, מתבגרים (16+) וזוגות בגישה הפסיכואנליטית ובמגוון דרכי טיפול בהתאם לצרכי המטופל.

ההיכרות שלי עם טיפול פסיכולוגי באה בעקבות משבר אישי שפקד אותי ורצון להבין ולפתור את הבעיה. מבין צורות הטיפול השונות בחרתי בגישה הפסיכואנליטית שתרמה בכך שנעשיתי מודע יותר לצרכים והרצונות של עצמי, סייעה לי לקבל החלטות באופן שקול ולעשות שינויים בעלי ערך ומשמעות בחיים. זוהי גם הסיבה שבחרתי ליישם אותה כגישה טיפולית מרכזית עבור המטופלים בקליניקה שלי.

עברתי דרך ארוכה ומפותלת לעסוק בטיפול בגישה פסיכואנליטית הכוללת תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני (M.A) בקרימינולוגיה ותואר שני (M.A) בפסיכולוגיה שקומית. השתתפתי בסמינרים קליניים ותאורטיים בכל תחומי הטיפול, והעמקתי את הידע וההבנה שלי בתיאוריות פסיכואנליטיות של פרויד, לאקאן ואחרים.

הוכשרתי כפסיכולוג חינוכי מומחה, ומוסמך בפסיכותרפיה פסיכואנליטית לטיפול במבוגרים. צברתי למעלה מ- 15 שנות ניסיון בטיפול וקבלת הדרכה עבור מגוון אוכלוסיות במגזר הציבורי והפרטי, שסבלו ממצוקות רגשיות ומשברי חיים.

כמטפל אני מפנה את הקשב לכל סימפטום או בעיה שמטופל מעלה בטיפול ללא דעות קדומות, ביקורת או שיפוטיות (גיי-פרנדלי). לתפיסתי, היעדר שיפוטיות וביקורתיות מעודדת את המטופל להרגיש בטוח לדבר באופן חופשי יותר. העמדה הלא שיפוטית מסייעת בטיפול גם לאתר את הרצונות והתשוקות ולכוון את המטופל לפעול בהתאם למטרות שהציב לעצמו.

בגישה הפסיכואנליטית כמו ברוב גישות הטיפול הפסיכולוגי כאשר הבעיה פשוטה לרוב המטופל מקבל מענה מהיר לבעייתו והטיפול מסתיים כעבור מספר פגישות. עם זאת, ישנם מקרים שבהם המטופל מציג מורכבות גדולה יותר בחיי הנפש כמו פגיעה בדימוי העצמי או מצבים שונים של פוסט טראומה, כמו גם רצון להעמיק יותר בחיי הנפש ואז הטיפול נמשך על פני תקופה ארוכה יותר.

מניסיוני המקצועי, הטיפול מתחיל עוד בשיחת הטלפון הראשונה שבה הפונה יוצר קשר, מספר על סיבת הפנייה ומביע רצון לטפל בעצמו. ישנה אפשרות לטיפול פסיכולוגי און ליין.

**הטקסט כתוב בלשון זכר אך פונה לכל המגדרים**

ניסיון מקצועי:

השכלה ולימודים:

תחומי התמחות:

דיכאון, הדרכת הורים, העצמה אישית, הפרעת אישיות גבולית, התמודדות נפשית עם מחלה, זוגיות, חרדה, טיפול במצבי אבל ושכול, טיפול במצבי משבר, טיפול במתבגרים, טיפול דינמי ממוקד, טיפול נפשי, טיפול פסיכודינמי, טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי - CBT, טיפול/ייעוץ אונליין, פוסט טראומה, פירוש חלומות, פסיכותרפיה, פסיכותרפיה בודהיסטית

שפות:

עברית