בריאות הנפש

שיפור הביטחון העצמי באמצעות היפנוזה

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

היפנוזה עצמית לשיפור הביטחון העצמיאחד האמצעים לשיפור הביטחון העצמי והדימוי העצמי אשר הולך ומתפתח בשנים האחרונות הוא טיפול באמצעות היפנוזה עצמית. השיטה מוכיחה את עצמה ומהווה קו טיפולי המאפשר תוצאות משנות חיים.

הביטחון העצמי הוא אחד הפקטורים בעלי ההשפעה הגדולה ביותר על אושר והצלחה בחיים יותר מחינוך, מראה, אינטליגנציה ויחסים. זוהי תמונת מראה של הנפש והיכולת לכוון את הרגשות הפנימיים.

שילוב של אירועים, דימויים ורעיונות המתגבשים כתוצאה מחוויות עבר – מומחים סבורים שכוח הרצון, שהוא מדד להצלחה, מושפע מהביטחון העצמי. כשלומדים לפתח אותו מבפנים, מגבירים את  סיכויי ההצלחה והאושר.

כיצד אתם תופסים את עצמכם?

תפיסה עצמית ניתנת לשיפור, ובעלת השפעה משמעותית על הביטחון העצמי. ממצאים מדעיים הראו שלאחר שינויים מובנים בדימוי העצמי ו"המראה" העצמי, בסיוע מקצועי מעשי, הושגו תוצאות מדהימות, ואנשים ביצעו פעולות ולעשות שבעבר לא חשבו שביכולתם לבצע:

שבויי מלחמה הצליחו להתגבר על טראומות מהעבר, אנשים תרמו לקהילה, או הצליחו להתמיד בקריירה עליה תמיד חלמו. שינויים אלו התרחשו באופן מידי לאחר טיפול היפנוזה, המאפשרת התבוננות עצמית, ריכוך מחשבות שליליות ופיתוח רגשות חיוביים.

מאפייני טיפול בהיפנוזה

הטיפול בהיפנוזה מתחלק לשניים: זיהוי ושינוי אמונות מגבילות ואופן ההתמודדות עם ביקורת. אמונות הן רעיונות ומושגים אותם אנו תופסים כמובנים מאליהם לגבי עולמנו ולכן חיוני לוודא שהן תורמות להשגת מטרות.

רוב האמונות המגבילות נוצרות בילדות, ותפקיד ההיפנוזה הוא לשנות ראייה זו המושרשת באופן עמוק בתת המודע שלנו. התמודדות עם העבר היא הדרך לפתיחת נתיב טוב יותר לעתיד.

התמודדות עם ביקורת

תהליך ההיפנוזה מאפשר להצטייד בכלים המכשירים את המוח לקבל ביקורת ולהגיב לה באופן של קבלת מה שאנו רוצים להפיק ממנה, בהשפעה יעילה וזניחת המיותר. הטיפול בהיפנוזה עצמית בונה תסריטים מוכתבים המחזקים את התת מודע ובכך יוצרים תדמית ומראה עצמי חזקים יותר להתמודדות עם קשיים וביקורת.

את הטיפול ניתן לבצע באופן עצמי באמצעות הדרכה נכונה, ונדרש לתרגל את השיטות מדי יום כדי להשיג שינויים פרטניים בחיים. השיטה כוללת הדרכה תוך ירידה לכל הפרטים הקטנים, כשכל תרגול מלמד פרט אחד.

תרגול הדרגתי עד להשגת מיומנות – בשלבים הבאים ניתן ללמוד לתרגל את כל הפרטים תוך שילוב הדרגתי של השלבים שנלמדו, ליצירת הקשרים נכונים וזרימה בתהליך. כל אחד יכול להתאמן באופן עצמאי, בקצב שלו ובנוחות, לתרגל את הכלים ולשפר את הביטחון העצמי.

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!