בריאות הנפש

אוטמין

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

אוטמין היא תרופה המשמשת כנגד מצבי של פיסכוזה. חולי סכיזופרניה היא הקבוצה העיקרית אשר מטופלת בתרופה זו.

התרופה הזו ניתנת לחולי סיכזופרניה בעת ההחמרה וגם בין התקפים. חולים נוספים אשר יטופלו בתרופה יטופלו בתרופה הם חולי מאניה דיפרסיה עם יתר של חרדות או חולי פסיכוזות.

חשוב להתייעץ עם רופא במקרה שרוצים להפסיק  מהתרופה, בכדי לא להחריף את מצב המחלה. תופעות לוואי לתרופת האוטמין: יובש בפה, שלשולים,הקאות (פחות שכיח), טושטוש ראיה, סחרחורות (בעיקר במצבים של מעברים מהירים משכיבה לעמידה), חום גבוה, קשיחות נוקשות בשרירים ובלבול הם תופעות פחות שכיחות ואם יופיעו הן מחייבות מעורבות מהירה של רופא וטיפול מיידי.

התרופה איננה מומלצת מתחת לגיל 16. קיים איסור מוחלט לשתות אלכוהול בזמן נטילת התרופה.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!