בריאות הנפש

רידזין

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

רידזין – שייך לתרופות האנטי פסיכוטיות (קבוצת הפנותיאזינים). התרופה היא מהדור היותר וותיק של קבוצת תרופות אלו. התרופה משמשת למספר מצבים פסיכוטיים.

התרופה מורידה את סף העצבנות והאלימות אצל המטופלים. המחלה השכיחה והמפורסמת שהתרופה מטפלת בה היא משסעת. מחלות אחרות: שיטיון ומאניה.

אחד מתופעות הלוואי שפחות נראות ברידזין היא רעד, לכן התרופה שכיחה יותר במבוגרים. יש לשים לב במטופלים אשר משתמשים במינונים גבוהים בתרופות מכיוון שהם יכולים לגרום למשקעים ברשתית.

בנוסף חשוב לציין שהתרופה עלולה לגרום להפרעות קצתב חמורות ואף למוות. כיום התרופה ממולצת בארצות הברית רק לחולי סכיזופרניה אשר טיפול קודם בתרופות אחרות נוגדות פסיכוזות לא הצליחו להראות שיפור.

ישנן מספר תרופות שבהן השילוב עם מספר תרופות אחרות אסור, למשל תרופות המעכבות אנזימי כבד או תרופות אשר מעכבות את הספיגה החוזרת של הסירטונין.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!