בריאות הנפש

דולוקסטין

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

דולוקסטין היא תרופה מעכבת באופן סלקטיבי את הספיגה של סרטונין ושל נונאדרנלין, והיא נבחרת לטיפול בדרך כלל לאחר חוסר אפקטיביות של התרופות החוסמות באופן לא סלקטיבי את אותם נוירוטרנסמיטוריים (סרטונין ונונאדרנלין).

לעיתים מצבים של דיכאון מלוויים בכאבים כרוניים, לדוגמת כאב גב ובכאבי שרירים וכנגד התופעות הללו התרופה גם עוזרת. התרופה תגרום לסנדרום אי-רציפות אם תופסק באופן פתאומי.

תופעות לוואי שכיחות כתוצאה מהטיפול בתרופה: בחילות, חרדה, ישנוניות, אינסומניה, התפקוד המיני, וגם אינרקציה עם לא מעט תרופות נוספות. התרופה עוברת פירוק נרחב בכבד ולכן אין לתת את התרופה לחולים אשר להם יש כשלון כבד או כשלון הכליות ( התרופה מפונה דרך הגוף מהכלייה).

מזון דוחה את הספיגה את התרופה. זמן החצי של התרופה הוא 12 שעות. אין להפסיק את התרופה באופן פתאומי אלא בשלבים.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!