בריאות הנפש

פלובוקסאמין

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

פלובוקסאמין משמשת בעיקר לטיפול בדיכאון וחרדה. מנגנון הפעולה של התרופה הוא של חסימת הספיגה החוזרת של הכימיקל סרטונין במוח. התרופה היא מהדור החדש יותר, ונמצאת מספר שנים מועט בשוק התרופות.

מצבים נוספים שבהם ניתן להשתמש בתרופה הם: הפרעות אכילה, הפרעות כפייתיות, כאבי ראש כרוניים כתוצאה מסטרס או מתח.

לעומת נוגדי הדיכאון מסוג הטריציקלים שלהם השפעות אנטיכולינרגיות חזקות יותר , ולכן יתכנו תופעות לוואי כגון יובש בפה, עצירת שתן ועצירות. ישנם מצבים שבהם לא מומלץ להשתמש בתרופה, למשל במצבים של אגרסיביות ועצב, חולשה או בחילה והפרעות שינה. תופעות הלוואי היותר שכיחות של של התרופה הן בחילה, הקאות, ישנוניות, בעיות בשינה, הרגשות חרדה, כאבי בטן, צריבה ואובדן תאבון.

התרופה נספגת ב 96 אחוז דרך הפה. בהמשך היא עוברת מטבוליזם עיקרי בכבד. זמן החצי של התרופה  בסרום הוא 16 שעות. אין להפסיק את התרופה באופן פתאומי מחשש לסנדרום הנסיגה.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!