בריאות הנפש

הלדול

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

הלדול (פרידור, פריקאט) היא תרופה השייכת לקבוצת האנטי פסיכוטים שמטפלת בעיקר במחלת הסכיזופרניה, אולם הם משפיעים במצבים פסיכוטים נופסים, כגון מאניה או הזיות או פרנויה.

מנגנון התרופה עובד על ידי חסימת קולטני הדופמין במוח ומערכת העצבים הפריפריאלית. קיימים חמישה סוגים של קולטני דופמין. בנוסף ההלידול משמש כנוגד הקאות על ידי חסימת קולטי הדופמין במוח באזורי ההקאה.

התרופה נלקחת באופן פומי ונספגת דרך מערכת העיכול ולא מושפעת על ידי מזון.

תופעות לוואי שעלולות להופיע עם השימוש בתרופה: רעידות, לחץ דם נמוך בעמידה, עצירות, עצירת שתן, בלבול, הפרעות בפעילות המינית.

התוית אבסולוטיות כנגד התרופה: תרדמת, שבץ מוחי אקוטי, אלרגיה כנגד התרופה, מחלות לב ברקע. מינון של 1-5 מיליגרם דרך הפה או השריר במצבים אקוטים. אין להפסיק את התרופה באופן מיידי.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!