לודיומיל

לודיומיל היא תרופה השייכת לקבוצת נוגדי הדיכאון מסוג הטריציקלים ובעלת מנגון פעולה שעובד בעיקר על הורדה של כמות הספיגה החוזרת של הנונאדרנלין עם השפעה חלשה יותר על הורדת הספיגה החוזרת של סרטונין ושל דופמין.

התרופה חוסמת את הקולטנים הפוסט-סינפטים הבאים: חסימה חזקה של הקולטן 1H , חסימה בינונית של הקולטן אלפא 1 ו 2HT -5, וחסימה חלשה לקולטני D.

הפרופיל הטיפולי של התרופה כולל: טיפול בדיכאון, שימוש כתרופת הרגעה וכנוגד חרדה. בשימוש כתרופת הרגעה הוא מיידי לעומת האפקטביות בטיפול בדיכאון שמתחיל להראות שינויים רק לאחר שבועיים עד ארבע שבועות ולכן יש להבין את הנתון ולהמשיך לקחת את התרופה במידה ולא מופיעות תופעות לוואי לפחות חודש אחד. בכול מקרה אין להפסיק את התרופה באופן פתאומי. לתרופה אין שיפור של מצב הרוח באנשים שאינם בדכאון. התוית נגד של התרופה במקרה של היפרטרופיה של בלוטת הערמונית וגלאוקומה בזווית צרה.

תופעות לוואי: מטופלים בתרופה עלולים להתלונן על בחילה, ישנוניות, עייפות, עצירות, עלייה בתאבון וצבירת משקל, לחץ דם נמוך.

Picture of סיוום חאייק
סיוום חאייק

עובדת סוציאלית קלינית, טיפול רגשי במתבגרים ומבוגרים. הורים ומתבגרים, הדרכות הורים וטיפולים דיאדיים. יסיון רב בתחום בריאות הנפש ושיקום, ליווי משפחות ויחידים. קליניקה במרכז תל אביב ובצפון הישן תל אביב, מקבלת גם בזום