בריאות הנפש

לודיומיל

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

לודיומיל היא תרופה השייכת לקבוצת נוגדי הדיכאון מסוג הטריציקלים ובעלת מנגון פעולה שעובד בעיקר על הורדה של כמות הספיגה החוזרת של הנונאדרנלין עם השפעה חלשה יותר על הורדת הספיגה החוזרת של סרטונין ושל דופמין.

התרופה חוסמת את הקולטנים הפוסט-סינפטים הבאים: חסימה חזקה של הקולטן 1H , חסימה בינונית של הקולטן אלפא 1 ו 2HT -5, וחסימה חלשה לקולטני D.

הפרופיל הטיפולי של התרופה כולל: טיפול בדיכאון, שימוש כתרופת הרגעה וכנוגד חרדה. בשימוש כתרופת הרגעה הוא מיידי לעומת האפקטביות בטיפול בדיכאון שמתחיל להראות שינויים רק לאחר שבועיים עד ארבע שבועות ולכן יש להבין את הנתון ולהמשיך לקחת את התרופה במידה ולא מופיעות תופעות לוואי לפחות חודש אחד. בכול מקרה אין להפסיק את התרופה באופן פתאומי. לתרופה אין שיפור של מצב הרוח באנשים שאינם בדכאון. התוית נגד של התרופה במקרה של היפרטרופיה של בלוטת הערמונית וגלאוקומה בזווית צרה.

תופעות לוואי: מטופלים בתרופה עלולים להתלונן על בחילה, ישנוניות, עייפות, עצירות, עלייה בתאבון וצבירת משקל, לחץ דם נמוך.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!