בריאות הנפש

סמאפ

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

סמאפ – תרופה אנטי פסיכוטית מהדור הראשון. התרופה משמשת לטיפול בסכיזופרניה כרונית והפרעות פסיכוטיות. התרופה, כמו מרבית התרופות הטיפוסיות האנטי פסיכוטיות שהוחלפו על ידי התרופות האנטי פסיכוטיות הלא טיפוסיות, החולפה גם היא ושימושה פחת.

השפעת התרופה היא ארוכה ולכן היא נלקחת באופן פומי כטבליות פעם אחת בשבוע. הטבליות החד שבועיות מכילות בדרך כלל בין 10-60 מיליגרם. לעיתים יש צרוך שילוב התרופה עם תרופות הרגעה אחרות עקב ההשפעה הסדטיבית הרגועה שלה באופן יחסי ולכן צריך לחזק אותה. התרופה משמשת גם לטיפול במאניה, שיטיון ומצבים של הזיות ומחשבות שווא.

אחת מתופעות הלוואי הנוספות הן תופעות אקסטראפרמידאליות כגון אקתזיה ופרקינסוניזם. התאמת המינון הנכון של התרופה יעשה באופן אישי על ידי הפסיכיאטר ובהתאם למטופל. השפעת הטיפול אי אינה מיידית ותחל בממוצע לאחר 4-6 שבועות של טיפול רציף.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!