בריאות הנפש

סרוקוול

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

סרוקוול היא תרופה המשמשת לטיפול אנטי פסיכוטית לא טיפוסית בשימוש לטיפול סכיזופרניה, הפרעה דו קוטבית, מאניה, ודיכאון, הפרעות שינה והפרעות חרדה. התרופה יכולה לשמש בטיפול מונו או משלים לטיפול יחד עם תרופות (כגון ליתיום). במקרים אחרים התרופה לחזק תרופות אחרות כמו: דחק פוסט-טראומתי, אוטיזם, אלכוהוליזם, דיכאון וסינדרום טורט.

מנגון הפעולה של התרופה עובד על ידי חסימה של מספר קולטני דופמין, וקולטני סירטונין, והיסטמין. בכמויות נמוכות התרופה משמשת בעיקר לחסימה קולטני היסטמין וקולטני אלפא אדרנירג'יק.

השימוש בטיפול עבור הסיכזופרניה הוא בכמויות של 200-800 מיליגרם בפיצול של שתיים עד שלוש מנות ליום.
תופעות הלוואי השכיחה ביותר היא ישנונית.

שאר תופעות הלוואי הן:עייפות, יובש בפה, כאב גרון, בחילה, כאב בטן, עצירות, ירידה פתאומית בלחץ דם, עצלות. חשוב לא לעצור את הטיפול בתרופה באופן פתאומי שכן עלולות להופיע עם תופעות כגון הקאות, עלייה בקצב הלב וכאבי ראש.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!