בריאות הנפש

פרפנאזין

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

פרפנאזין היא תרופה אנטי פסיכוטית  מקבוצת הפאנותיאזינין ופועל על מערכת העצבים המרכזית, ויש לה השפעה גדולה על ההתנהגות יותר מאשר תרופות אחרות מקבוצת הפנתואזינין.

מנגנון התרופה עובד על ידי חסימה של קולטני הדופמין D1 ו D2 . התרופה חזקה יותר פי 10 עד 15 פעמים מאשר התרופה הדומה כלורופרומאזין. לפני לקיחת התרופה על הרופא לבצע א.ק.ג בכדי לקבוע אם יש איזו שהוא תפקוד לקוי של הלב.

יש להמנע מצריכת אלכוהול ביחד עם התרופה. בנוסף אין לקחת סידן, אלומיניום, מגנזיום או תוספות ברזל כשעתיים לפני לקיחת התרופה.

תסמינים שעלולים להופיע כתוצאה משימוש בכמות מופרזת עלול להופיע למצב של תרדמת וילדים עלולים לסבול מהתקפי פירכוסים. אין להפסיק את התרופה באופן פתאומי מחשש לסינדרום הנסיגה, אפילו במצבים בהם לדעת המטופל התסמינים הופחתו או נעלמו. יש להתייעץ במקרה זה עם הרופא המטפל.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!