בריאות הנפש

קטלאר

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

קטאלר – לתרופה זו שימושים רבים באופן כללי, אולם ברפואה קטלאר משמשת כסם הרדמה. מכיוון שלתרופה אין השפעה חזקה על מרכז הנשימה היא משמשת כסם הרדמה מועדף. מנגנון הפעולה של הקטאלר עובד על חסימת הקולטנים ה- NMDA .  הקולטנים הללו פזורים בין תאי המוח ואחראים על זיכרון ולמידה.

חשוב לציין שקטמין אינו מרפה שרירים ולכן צריך לשלב לעיתים יחד איתו בהרדמות תרופה נוספת שתבצע את הפעולה הזו ( לדוגמא ממשפחת הבנזודיאזיפנים).

חולים הנוטלים את התרופה עלול להתלונן על מספר תופעות לוואי, כגון: הזיות, חרדה, בלבול ופחד. אין לצרוך אלכוהול יחד עם התרופה מכיוון שהדבר עלול גרום לפירוכסים ואף למוות.

במידה והמטופל יקבל את התרופה במהירות גבוהה מדי, תוצאות דומות עלולות להתרחש. אין להפסיק את השימוש בתרופה באופן פתאומי אלא רק תחת יעוץ אצל הרופא המטפל.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!