מתי כדאי להיעזר בטיפול פסיכיאטרי

טיפול פסיכיאטריטיפול פסיכיאטרי הינו כלי יעיל בשירות הרפואה, פופולארי מאד בעולם המערבי, ועשוי להוביל לשיפור משמעותי בחייהם של אלו הסובלים מבעיות נפשיות על שלל סוגיהן.

טיפול פסיכיאטרי: הסרת הסטיגמה

חשוב להבין כי קבלת טיפול פסיכיאטרי אינה מעידה דבר על המטופל, מעבר לעובדה שהוא זקוק לעזרה רפואית כדי לפתור בעיה עמה הוא מתמודד כעת. בדיוק כמו אדם שפונה לקבלת אנטיביוטיקה במקרה של דלקת גרון או אדם הזקוק לעירוי נוזלים לאחר התייבשות. אנחנו חיים במאה ה-21, המדע יודע לתת מענה להרבה סוגי בעיות, ואין סיבה שלא לקבל טיפול פסיכיאטרי שיכול להקל ולעזור, במידת הצורך.

קראו עוד: למה חשוב שתשקלו חלופות לאשפוז פסיכיאטרי?

כשטיפול פסיכולוגי אינו מספיק

המענה הראשוני כשמתעוררות מצוקות נפשיות המעיבות על חייו של האדם (כמו פוביות, אובססיות וכו') הינו טיפול פסיכולוגי, הניתן בגישה הפסיכודינמית או הקוגניטיבית-התנהגותית. במהלך הטיפול מפורקים הגורמים הנסתרים לבעיה הנפשית שהתעוררה וניתנים כלים מנטליים להתמודדות ושיפור המצב. אולם, לעיתים, טיפול פסיכולוגי לבדו אינו מביא לתוצאות הרצויות. הוא כמובן יעיל ומסייע, אך יש צורך בחיזוק נוסף כדי להפחית את המצוקה – במקרה זה טיפול פסיכיאטרי עשוי להיות רלוונטי.

טיפול פסיכיאטרי: כשזקוקים להקלה, ועכשיו

טיפול פסיכולוגי הוא כלי יעיל מאד לסיוע במצבים נפשיים מורכבים. יחד עם זאת, מדובר בתהליך ארוך. הטיפול הפסיכולוגי לרוב נפרס על פני פגישה שבועית אחת, לאורך זמן ממושך. השינוי מגיע ככל שמתקדמים בטיפול. אולם, לעיתים האדם מרגיש צורך בהקלה מידית למצוקה שלו. כאן, יכול לסייע טיפול פסיכיאטרי. תרופות הרגעה נכנסות לפעולה מהר – תוך 20-30 דקות מהרגע שנצרכו, ומספקות הקלה במתח והורדת הסטרס. לתרופות נוגדות חרדה ודיכאון לוקח מעט יותר זמן להשפיע, אך ניתן לחוש בשינוי לטובה כבר לאחר חודש של שימוש בדרך כלל.

לסיכום, פסיכאטריים שונים בוחרים שיטות טיפול מגוונות למטופלים הסובלים מבעיות נפשיות ורגשיות שונות. לכן, אחד הדברים הכי חשובים שמדובר בטיפול מהסוג הזה, טיפול לנפש העדינה של בני האדם הוא אבחון פסיכיאטרי מקצועי נכון, מדויק ומקצועי. פנו לפסיכיאטר עליו אתם סומכים במאת האחוזים וטפלו בעצמכם

Picture of סיוום חאייק
סיוום חאייק

עובדת סוציאלית קלינית, טיפול רגשי במתבגרים ומבוגרים. הורים ומתבגרים, הדרכות הורים וטיפולים דיאדיים. יסיון רב בתחום בריאות הנפש ושיקום, ליווי משפחות ויחידים. קליניקה במרכז תל אביב ובצפון הישן תל אביב, מקבלת גם בזום