בריאות הנפש

פלואוקסטין

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

פלואוקסטין (פרוזאק, פריזמה) – תרופה השייכת לקבוצת מעכבי ספיגת הסירטונין שרמות נמוכות שלו עלולות להוביל למצבים שונים של הפרעות שונות שגורמים להפרעות שונות של מצבי רוח, התנהגות ודיכאון.

בנוסף מנגנון התרופה גם עובד על חסימת הספיגה של הנונאדרנלין, אבל  בניגוד לתרופות  נוגדי דיכאון אחרים, התרופה עובדת פחות על חסימת הספיגה של שאר החומרים הכיימים העיקריים למשל היסטמין.

תופעות הלוואי העיקריות של נוגדי לחץ מסוג הטריציקלים הן לחץ דם נמוך, יובש בפה, ראייה מטושטשת ועוד, אך אלה מתרחשים בתדירות נמוכה במקרה של שימוש בתרופה.

האינדקציה העיקרית של התרופה היא דיכאון. בנוסף התרופה משמשת במספר מצבים פסיכיאטריים כגון הפרעה כפייתית-טורדנית, פאניקה, הפרעה של חרדה חברתית. במקרים של הפרעות מיניות או עיכוב בפליטת זרע או א-אורגזמה הם מספר תופעות לוואי שבמקרה שיופיעו יש ליצור קשר עם הרופא המטפל.

אין להפסיק את התרופה באופן מיידי מחשש לסינדרום נסיגה שעלול להוביל למספר תופעות לוואי לא רצויות.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!