בריאות הנפש

אוקסאזפאם

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

אוקסאזפאם משמשת למצבים של חרדה וגם לנסיגה אקוטית מאלכוהול. התרופה הזו שייכת לקבוצת תרופות הנקראות בנזודיאזיפנים אשר פועלים על המוח ועל העצבים על מנת ליצור מצב של רוגע.

התרופה מעצימה את האפקטים של מספר חומרים בגוף, בעיקר GABA. אוקסאזפאם משמשת עלולה לשמש גם שיפור מצבים של אינסומניה. תופעות לוואי: ישנוניות, בחילות, ראיה מטושטשת וכאבי ראש. לרופא המטפל מיד או מופיעים תופעות לוואי כגון: התעלפות, כאב בטן, בחילה מתמשכת, עיינים צהובות או שתן שחור.

לפני לקיחת התרופה חשוב מצד המטפל להודיע לרופא המידה וקיימות מחלות כבד, מחלות כלייה, מחלות ריאות כרוניות או שימוש כרוני באלכוהול. בנוסף השימוש בתרופה איננה מומלצת לשימוש בתקופת הריון.

אוקסאזפאם פעולת על קולטני הבזודיאזיפאנים בגוף ובכך מעלה את ההשפעה הGABA על GABA-A ועל ידי מעקב את האפקט של מערכת העצבים המרכזית. זמן החצי של התרופה הוא בין 4-15 שעות.

אוקסאזפאם מראה יכולת לדכא רמות של קורטיזול. דיכוי נשימה או ישנוניות מרובה עלולה להעיד על שימוש יתר.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!