בריאות הנפש

אוררויקס

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

אוררויקס– תרופה המשמשת כנוגדי דיכאון. המכאניזם של התרופה הוא עיכוב MAO TYPE A  התוית הנגד של התרופה היא מצב של בילבול אקוטי, יש להשתמש בתרופה בזהירות במצבים של:  הריון, הנקה.בחולי עם איום פוטנציאלי של התאבדות , תפקוד לא תקין של כבד או כליה, פיאוכרומסיטומה או תפקוד יתר של בלוטת התריס.

תופעות לוואי של תרופת האוררויקס כוללות: יובש בפה, כאב ראש, נדודי שינה, בחילות, סחרחורות, רעד, חרדה, חוסר שקט, עצירות ולחץ דם נמוך.

האפקטיבות של התרופה עלולה לקחת קצת זמן. למשתמשים בתרופה יש להמנע משימוש בגבינה מבושלת יתר עם המידה או בתמצית שמרים. יש להמנע משימוש עודף באלוכוהול. התרופה עובדת על ידי חסימה של MAO .  ומשפיעה על פעולת ריכוז נויירטנסמיטורים מסויימים שמורידים את רמת החרדה. האפקטיביות והבטיחות של התרופה מתחת לגיל 18 עדין לא בוססו.

שימוש פידאטרי הוא לא מומלץ. בחולים עם דיכאון שבהם חרדה היא היא תסמין בולט, אסור שיטופלו עם תרופה זו.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!