אלטרולט

אלטרולט היא תרופה השייכת לקבוצת הטריציקלים אשר חוסמים את פירוק הנוראדרינלין וסירטונין בסינפס (חיבור העצבים).בריכוזים של ריפוי הם לא חוסמים את קלוטני הדופמין. האלטרולט מעלה מצב הרוח, משפר את רמת הערנות, משפר את הפעילות הגופנית.

העלייה במצב הרוח היא איטית, ודורשת לפחות שבועיים או יותר. לרוב התרופה לא יגרום המרצה של המערכת העצבים המרכזית או עלייה במצב הרוח ביחידנים נורמלים. תלות פסיכולוגית ופיזית דווחה לעיתים רחוקות. התרופה מטפלת בדיכאונות בינוניים עד לדיכאונות מרכזייים חמורים.

התרופה נספגת בצורה יעילה דרך הפה. חולים שלוקחים את התרופה עלולים להתלונן על: יובש בפה, עצירות, עצירת שתן, ראייה מטושטשת, ישנוניות ובחילה. בנוסף התרופה יכולה לגרום לבעיות קצב בלב והעלאת הדופק.

התרופה ניתנת בצורה פומית ונספגת בצורה טובה דרך מערכת העיכול. התרופה עוברים מטבוליזם ראשוני בכבד. הטיפול הראשוני עם התרופה הוא בין 4-8 שבועות.

Picture of סיוום חאייק
סיוום חאייק

עובדת סוציאלית קלינית, טיפול רגשי במתבגרים ומבוגרים. הורים ומתבגרים, הדרכות הורים וטיפולים דיאדיים. יסיון רב בתחום בריאות הנפש ושיקום, ליווי משפחות ויחידים. קליניקה במרכז תל אביב ובצפון הישן תל אביב, מקבלת גם בזום