בריאות הנפש

טרוקטיל

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

טרוקטיל הינה תרופה אנטי פסיכוטית טיפוסית. התרופה עובדת על חסימת קולטנים שונים במערכת העצבים ובכך יוצרת אפקט אנטי – כולינרגי, אפקט אנטי- דופמיני, אנטי היסטמני ,ומעט אפקט אנטי אדרנרגי.

האינדיקציות לשימוש בתרופה כוללות: פסיכוזה אקוטית וכרונית, כולל מצבים של סכיזופרניה ומאניה דפרסיה. בנוסף ניתן להשתמש בתרופה בפורפריה בטטנוס וטיפול קצר בחרדות חמורות אפיזודות של אגרסיות, במקרים של גיהוקים חריפים, הקאות ובחילות חריפות. סימפטומים של הזיות בחולי איידס מטופלים בצורה טובה בכמויות קטנות של טרוקטיל.

תופעות לוואי: מטופלים הנוטלים את התרופה עשויים להתלונן על פגיעה בדיבור, יובש בפה, עצירות, עצירת שתן, עלייה בתאבון ובמשקל, ירידה בלחץ דם, דלקות עור, רגישות יתר לאור.

במהלך טיפול ארוך טווח של התרופה למחלת הסכיזופרניה החולים יכולים לדווח על לדווח על פיגמנטציה אפורה-כחולה באזורים בעור החשופים לשמש.
ישנם גם תופעות לוואי של מערכת הרבייה כגון הפסקת הווסת וירידה של הליבידו.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!