בריאות הנפש

ציטאלופרם

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

ציטאלופרם – תרופה המשמשת למצבי דיכאון ועובדת על פי מנגנון הקטנת הספיגה החוזרת של הכימיקל סרטונין בחיבור הבין עצבי (סינפסות).

בנוסף למצבי דיכאון, התרופה תרשם גם לחולים שלהם שלהם יש הפרעות קשב וריכוז, הפרעות חרדה, מצבים חוזרים של פניקה, הפרעה כפייתית טורדנית. בנוסף נמצא התרופה כמועילה ביותר כנגד נוירופתיה סכרתית. ממספר מחקרים שנעשו לפני מספר שנים נמצא שלתרופה אין יתרונות ואפילו מספר תופעות לוואי בילדים עם אוטיזם. התרופה נתנת בטבליות של 10,20,40 מיליגרם.

העלאת המינון השבועי הממולץ הוא לא יותר מ 20 מיליגרם במקרים של חוסר יעילות של התרופה. בכל אופן אין לשנות את את המינון באופן עצמאי אלא רק באישור ופיקוח הרופא המטפל.

תופעות לוואי שכיחות של התרופה:ישנוניות, אינסומניה, בחילה, צינון, דחיפות במתן שתן, ירידה בליבידו, יובש בפה והזעה מוגברת. אין להפסיק את התרופה באופן פתאומי ללא פיקוח רופא.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!