בריאות הנפש

ריטלין

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

ריטלין – התרופה משמשת לטיפול במספר מצבים עיקריים כגון הפרעות קשב, הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות. עיקר הפעולה של התרופה הוא במערכת העצבים המרכזית ובאופן כללי יש לה השפעה של רוגע.

מנגנון התרופה עובד על ידי גירוי שחרור דופמין מהאזור הקדמי של החיבור הבין עצבי ומניעת הספיגה החוזרת מהאזור האחורי של החיבור הבין עצבי ועל ידי כך היא גורמת לעליית ברמת הדופמין במערכת העצבים המרכזית .

זמן השפעת התרופה הוא 4 שעות. המינון המתאים נקבע באופן אישי על ידי הרופא המטופל ועל ידי המשקל והגיל של המטופל. תופעות הלוואי שעליהם עלולים להתלונן המטופלים בתרופה הם: איבוד התאבון, עצבנות, קושי להרדם (יותר שכיח). חום, בחילות, הקאות, כאבי בטן, פריחה בעור, יובש הפה, אובדן משקל ונשירת שיער. אין לצרוך משקאות חריפים בזמן לקיחת התרופה.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!