בריאות הנפש

ליתיום

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

ליתיום היא תרופה המשמשת בעיקר לטיפול ומניעה של מאניה דיפרסיה ובחולים שלהם אפיסודות של מאניה. ליתיום אפקטיבית ב 60 עד 80 אחוז מהחולים אשר מציגים מאניה או היפומאניה.

למרות שמספר תהליכים תוך תאים, מנגנון הפעולה הספציפי איננו ברור. ישנה סברה שהתרופה מחלישה את האותות דרך הקולטנים אשר צמודים ל PIP2 והיא מפריעה ליצור מחדש ובכך מובילה לחוסר יחסי בממברנת הנויורון במערכת העצבים המרכזית. ליתיום נלקחת דרך הפה ומפונה דרך הכליה. מלחי הליתיום עלולים רעילים.

תופעות לוואי שכיחות של של התרופה: כאב ראש, יובש בפה, צריכת יתר של נוזלים, נטילת שתן מוגברת, רעידות קלות של הידיים, עייפות, תגובות עוריות והרגעה. ירידה בפעילות בלוטת התריס עלולה להיות והתפקוד של בלוטת התריס מחייבת מעקב בזמן לקיחת התרופה.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!