בריאות הנפש

זיפרקסה

עזרו לנו לעזור לכם, השאירו פרטים או התקשרו עכשיו!

זיפרקסה הינה תרופה מקבוצת האנטי פסיכוטי הלא טיפוסי משמשת לטיפול במחלות סכיזופרניה ומאניה דיפרסיה. הטבליות הפומית משתמשות בטיפול אקוטי בסכיזופרניה אצל מבוגרים, טיפול במאניה. הזרקה תוך- שרירית של התרופה ניתנת בעיקר המקרים של חרדה אקוטית בחולי סכיזופרניה יחד עם מאניה דיפרסיה במבוגרים.

הזרקה תוך שרירית של התרופה מביאה לספיגה  מהירה מאוד עם שיא ריכוז של התרופה בפלסמה בתוך 15-45 דקות. שימוש במבוגרים מעלה את הסיכון לשבץ, ואין לתת אותו לחולים במצבים של דמנציה. התרופה זמינה בטבליות של 2.5,5,7.5,10,15,20 מיליגרם. לתרופה יש זיקה חזקה יותר לקולטני הסירטונין HT-5  מאשר לקולטני הדופמין.

תופעות לוואי שכיחות מהתרופה: פה יבש, בחילה, עצירות,הרגעה, עצירת שתן, צבירת משקל, עלייה בתאבון, לחץ דם נמוך. שימוש יתר בתרופה עלולים לגרום לטכיקרדיה ( קצב לב גבוה), חוסר רגיעה, ירידה במודעות ותרדמת.

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן: יועצת מקצועית

עינת גורן, מייסדת ומנהלת המרכז לטיפול בבריאות הנפש. משתתפת בהרצאות, מלווה השתלמויות, מנהלת סדנאות ופעילה בפורומים מקצועיים

אודותינו

מענה – ייעוץ הכוונה והפניה למומחים – מרכז מידע בכל הקשור בהתמודדות עם קשיים, משברים, בעיות חברתיות ועוד. באתר תמצאו מגוון מקצועי ורחב של מאמרים בנושא בריאות הנפש, מחלות נפש, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ומידע מקיף אודות מצבים נפשיים שונים. אתם מוזמנים בכל עת לפנות לאחד המומחים שלנו על מנת לקבל מידע נוסף!

באתר מענה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בקלות ובמהירות, בין אם אתם מחפשים מטפל זוגי, פסיכולוג או פסיכיאטר, או שברצונכם לקרוא בצורה מעמיקה אודות מחלות נפש שונות, מצבים נפשיים קיצוניים – כיצד מאבחנים אותם ואילו אפשרויות טיפול קיימות?

התקשרו עכשיו!